banner2

Fırıncıların hilesi ifşa oldu! Bakın ekmeğin gramajı ne kadar çıktı

Bahçelievler'de yapılan denetim sonucunda 230 gram ekmeğin 2,5 liraya satılması gerekirken bazı fırınlarda daha düşük gramajlı ekmeklerin tüketiciye sunulduğu ortaya çıktı.

Ekonomi 10.12.2021, 08:58
Abone ol
Fırıncıların hilesi ifşa oldu! Bakın ekmeğin gramajı ne kadar çıktı

İstanbul Ticaret Odası'nın 10 Kasım'da aldığı karar ile 230 gram ekmek 2,5 TL'den satılmaya başlandı. Ancak aradan kısa süre geçmesine rağmen birçok fırında ekmeğin fiyatını 3 liraya çıkarıldı. 3 liraya ekmek satan fırınlardan bazıları gramajı da 210 grama düşürdü. 

İstanbul'daki bazı fırınlarda ekmek fiyatlarının değişiklik göstermesi üzerine Bahçelievler Belediyesi Zabıta Ekipleri, sabahın ilk saatlerinde ilçedeki fırınlarda gramaj, fiyat ve hijyen denetimi yaptı.

'OLMASI GEREKEN 230 GRAM'

Ekmeklerin gramajını 230 gramdan daha az tutan fırınlara ekipler Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü'ne bildirmek üzere tespit tutanağı tuttu. Denetimlerde yer alan Gıda Mühendisi, "Olması gereken 230 gramdır. 205 gram, 190 gram gelen ekmekleri tespit ettik. Bu yüzden işlem uyguluyoruz" şeklinde konuştu.

İLÇEDEKİ TÜM FIRINLAR DENETLENECEK

Zabıta Komiseri Ali Püskül, yaptığı açıklamada "Yaklaşık bir haftadır gündüz yaptığımız denetimler devam ediyor. Gramaja, fiyata ve hijyene bakıyoruz. Bölgemizde durum iyi ama uymayan birkaç yer var. Hijyen konusunda da fena değiliz" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!