banner2

Fed faiz kararı öncesinde Bitcoin, Ethereum, Dogecoin'de büyük hareketlilik! 60 bin dolar olur mu?

Fed'in 1 Şubat tarihinde açıklayacağı faiz kararı öncesinde özellikle kripto para piyasalarında yükseliş gözleniyor. Bitcoin bu süreçte yüzde 2'nin üzerinde değer kazanırken Bitcoin'i Ethereum, Dogecoin, XRP gibi para birimleri takip etti. İşte piyasalarda son durum...

Ekonomi 30.01.2023, 16:35
Abone ol

Fed, 2023'ün ilk faiz kararını 1 Şubat tarihinde açıklayacak. Faiz kararı öncesinde altın fiyatları ve kripto para piyasalarında yükseliş gözlenirken dolar fiyatları ise yatay seyirde devam ediyor. Peki, Bitcoin, Ethereum, XRP ne kadar oldu? Bitcoin yeni rekor yolculuğuna başladı mı?

BİTCOİN NE KADAR OLDU?

Geçtiğimiz hafta 23 bin 919 dolara kadar yükselen Bitcoin, son 5 ayın en yüksek rakamını gördü ve bu şekilde yükseliş eğrisine başladı. Bitcoin ve diğer kripto para türlerinin yükselişinde Fed'in 2023'ün ilk faiz toplantısında şahin duruşunu bozacağı ihtimali etkili oldu.

Ethereum ise bu süreçte yüzde 1,5 değer kazandı ve 1640 dolar seviyesine ulaştı. Ethereum'u yüzde 1.8 ile Cardano takip etti ve Cardano bu yükselişle fiyatını 0.39 dolara taşıdı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!