banner2

FED faiz kararı ne zaman, hangi tarihte olacak? Eylül FED faizi artırır mı, azaltır mı?

Federal Rezerv Sistemi (FED), Eylül ayı faiz kararı için toplanma aşamasında. Kararın ne zaman açıklanacağı ve hangi yönde olabileceği büyük bir merak konusu halini aldı. Peki FED faiz kararı ne zaman, hangi tarihte olacak? Eylül FED faizi artırır mı, azaltır mı? 

Ekonomi 19.09.2023, 18:13 19.09.2023, 18:14
Abone ol
FED faiz kararı ne zaman, hangi tarihte olacak? Eylül FED faizi artırır mı, azaltır mı?

FED'in Eylül ayı faiz kararının açıklanma zamanı ve kararın ne kadar olacağı, hem yatırımcılar hem de ekonomistler tarafından büyük bir merakla bekleniyor. FED'in faiz oranlarını sabit tutup tutmayacağı veya değiştirip değiştirmeyeceği hakkındaki tahminler ve spekülasyonlar da giderek artıyor. Peki FED faiz kararı ne zaman, hangi tarihte olacak? Eylül FED faizi artırır mı, azaltır mı? 

EYLÜL FED FAİZİ ARTIRIR MI, AZALTIR MI?

Küresel ekonomiler, enflasyon ve resesyon endişeleri arasında sıkışmış durumda, ve bu hafta merkez bankalarının faiz kararlarına ek olarak, yoğun bir veri akışı da yatırımcıların dikkatini çekiyor. Para piyasalarında, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) çarşamba günkü toplantısında faiz oranlarını büyük olasılıkla sabit tutacağı (%99 ihtimalle) fiyatlanıyor. Ancak yatırımcılar, Fed'in politika metni ve Fed Başkanı Jerome Powell'ın toplantı sonrası yapacağı açıklamalardaki ipuçlarına odaklanıyor.

FED FAİZ KARARI NE ZAMAN, HANGİ TARİHTE OLACAK?

Tüm piyasaların beklediği FED faiz kararı, 20 Eylül Perşembe günü saat 21.00'da açıklanacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!