banner2

FATURA düşürmenin gizli yolu: Kimsenin bilmediği o detay ortaya çıktı 

Elektrik faturalarını yarı yarıya düşürecek yöntemler açıklandı. Sizde o yöntemleri kullanarak artık daha az fatura ödeyebilirsiniz. 

Ekonomi 26.05.2023, 15:38
Abone ol
FATURA düşürmenin gizli yolu: Kimsenin bilmediği o detay ortaya çıktı 

Son dönemlerde artan enerji fiyatlarından etkilenen elektrik faturası tutarları da yükseldi. Elektrik tüketiminin bilinçli kullanılması konusunda uyarı yapan uzmanlar birçok vatandaşın yapmayı unuttuğu bu yöntemler yüzünden fazla fatura ödediklerini açıkladı. Uzmanlar tarafından açıklanan bilinçli kullanım yöntemleri ile artık elektrik faturaları yarıya inecek.

FATURALAR YARIYA DÜŞÜYOR

Kullanılmayan ışıkların kapatılması, kullanılmayan elektronik cihazların kapalı tutulması gibi basit tasarruf yöntemlerinin bulunduğunu açıklayan uzmanlar sadece bu yöntemler ile bile faturaların ciddi anlamda düşeceği konusunda uyarılarda bulunuldu. Vatandaşları daha az enerji tüketen ampuller kullanmak konusunda uyarılarıda bulunan uzmanlar elektronik cihazları da kullanılmadığı zamanlarda fişten çekilmesinin büyük önem taşıdığı açıklandı. 

O SAATLERE DİKKAT

Enerji verimliliği denetiminin mutlaka yaptırılması gerektiği konusunda uyarılarda bulunan uzmanlar bu işlemi yaptırdığınızda sizin eviniz için daha uygun enerji verimliliği önerileri yapılacağını açıkladı. Elektriğin en pahalı olduğu saatler olan 17:00-21.00 arasında elektrik kullanmamakta sizler için büüyk bir tasarruf sağlayacaktır.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!