banner2

Faiz kararı sonrası Bakan Şimşek'ten dikkat çeken mesaj

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Merkez Bankası faiz kararı sonrası resmi sosyal medya hesabından, "Fiyat istikrarını sağlamak en önemli önceliğimizdir" mesajını yabancı dille paylaşması yabancı yatırımcılara mesaj vermesi şeklinde yorumlandı.

Ekonomi 21.09.2023, 16:51 21.09.2023, 18:07
Abone ol
Faiz kararı sonrası Bakan Şimşek'ten dikkat çeken mesaj

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası KuruluMerkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan başkanlığında bugün toplandı. Toplantının ardından piyasaların merakla beklediği faiz kararı açıklandı.

TCMB Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını 500 baz puan artırarak yüzde 30'a çıkardı. Ekonomistler 5 puanlık faiz artışı bekliyordu.

MERKEZ BANKASI'NDAN AÇIKLAMA

Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

''Ücret ve kur kaynaklı maliyet yönlü baskılarla vergi düzenlemelerinin enflasyona önemli ölçüde yansıdığı ve aylık enflasyonda düşüşün başlayacağı değerlendirilmiştir. TL varlıklara yurt içi ve yurt dışı talebin artmaya başlaması fiyat istikrarına güçlü katkıda bulunacaktır.''

BAKAN ŞİMŞEK: FİYAT İSTİKRARINI SAĞLAMAK EN ÖNEMLİ ÖNCELİĞİMİZ

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Merkez Bankası faiz kararı sonrası resmi sosyal medya hesabından, açıklama yaptı. Bakan Şimşek'in "Fiyat istikrarını sağlamak en önemli önceliğimizdir" mesajını yabancı dille paylaşması yabancı yatırımcılara mesaj vermesi şeklinde yorumlandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!