banner2

Fahiş fiyattan bilet satan yandı! İdari para cezası uygulanacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kurban Bayramı tatili öncesinde otobüs firmalarını uyardı. Bakanlık, fahiş fiyattan bilet sattığı tespit edilen firmalara idari para cezası kesileceğini açıkladı.

Ekonomi 06.07.2022, 14:34
Abone ol
Fahiş fiyattan bilet satan yandı! İdari para cezası uygulanacak

Kurban Bayramı tatilinde kısa süreli plan yapanlar, şehir dışına çıkmak isteyenler, fahiş bilet fiyatlarından yakınmaya başladı. Fahiş bilet fiyatlarının önüne geçmek isteyen bakanlıktan flaş bir hamle geldi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Kurban Bayramı tatili öncesinde Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından yolcu taşımacılığında denetimlerin arttırıldığı belirtildi.

ÜCRET TARİFESİNE UYMAYANA CEZA

Bayram dönemlerinde kara yoluyla seyahat eden yolcu sayısında önemli bir artış yaşandığı ve ek seferlerle taleplerin karşılandığı ifade edildi. Ancak bakanlığa bildirilen ücret tarifeleri üzerinde bilet ücreti talep edildiğine yönelik ihbarlar alındığı belirtilerek, "Özellikle Kurban Bayramı tatili süresince ve sonrasında gerek bakanlığımız gerekse kolluk kuvvetleri tarafından ücret tarifelerine ve fahiş fiyat uygulayanlara yönelik denetimler gerçekleştirilecek. Denetimlerde fahiş bilet fiyatının yanı sıra; otobüslerin korsan taşımacılık yapıp yapmadığı, yetki belgeleri, zaman ve ücret tarifesine uyum, sürücülerin uygun yeterlilik belgeleri ve bilet denetimi yapılacak. Karayolu Taşıma Kanunu'na aykırı olarak ücret tarifesine uymayanlara ise idari para cezası kesilecek" denildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!