banner2

EYT yasasında son dakika! MHP'li isim tarih verip müjdeyi duyurdu

EYT ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Milyonlarca vatandaş EYT yasası için gün sayarken, MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, EYT ile ilgili kritik tarihi açıkladı.

Ekonomi 26.09.2022, 12:10
Abone ol
EYT yasasında son dakika! MHP'li isim tarih verip müjdeyi duyurdu

EYT ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin masada tek bir formülün olduğunu açıklamıştı. 

EYT'de tek fomülün en olduğunu araştıran vatandaşlar için yeni açıklama geldi. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, "Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) defterini, bu yasama yılında, bir daha açılmamak üzere en iyi şekilde çözerek kapatacağız." dedi. Öte yandan EYT yasasının yeni yılın ilk haftasında Meclis'ten geçeceğini açıkladı.

EKİM AYINDA MECLİS'E GELECEK

Yeni yasama yılının yoğun gündemle başlayacağını vurgulayan Akçay, Meclis açılır açılmaz, yeni bir torba kanun teklifinin TBMM Başkanlığına sunulacağını bildirdi.

Erkan Akçay, "dezenformasyonla mücadele yasası" olarak bilinen, Meclis gündeminde bekleyen Basın Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin de yeni yasama yılında yasalaşacağına işaret etti.

Ekimde Meclis'e sunulacak 2023 yılı bütçesinin, Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşmelerinin yapılacağına dikkati çeken Akçay, ekim ayı içerisinde ayrıca sözleşmeli personele ilişkin düzenlemenin de Meclis'e sunulacağını belirtti.

'YILIN İLK HAFTASI MECLİS'TEN GEÇER'

EYT'lilerin sorunlarının da yeni yasama yılında çözüleceğini ifade eden Akçay, şöyle konuştu:

Sözleşmeli personele ilişkin düzenlemeyi ekim ayı içerisinde yapacağız. EYT ile ilgili çalışmaların da kasım ayı içerisinde Meclise gelmesini bekliyoruz. En geç aralık ayının sonunda, en kötü ihtimalle yeni yılın ilk haftası Meclis'ten EYT geçer. Ama biz, aralık ayının son günlerinde bunu yasalaştırmayı hedefliyoruz. Hedefimiz, yeni yıla EYT'lilerin sorunlarını çözmüş şekilde girmek. Cumhur İttifakı ve MHP olarak konunun sahibiyiz, gereken çalışmaları yapıyoruz. Gereken katkıyı da veriyoruz. İnşallah Genel Başkanımızın da dediği gibi EYT defterini, bu yasama yılında, bir daha açılmamak üzere, en iyi şekilde çözerek kapatacağız. Vatandaşlarımız EYT ile ilgili resmi açıklamaları dikkate alsın. Sosyal medyada kara propaganda yapmak isteyenlere, aklı sıra muhalefet yapmak isterken kafa karışıklığı yaratanlara asla itibar etmesin.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!