banner2

EYT'lilere bir müjde daha! O ödeme hesaplara bugün yatıyor: 30 Nisan öncesi emekli olanlar hemen hesaplarınızı kontrol edin 

EYT düzenlemesinin yürürlüğe girmesinin ardından milyonlarca kişiye emeklilik kapısı açılmış oldu.30 Nisan öncesinde emekli olan EYT'lileri sevinden haber geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu. O ödemeler bugün hesaplarınıza yatacak. 

Ekonomi 09.05.2023, 11:49
Abone ol
EYT'lilere bir müjde daha! O ödeme hesaplara bugün yatıyor: 30 Nisan öncesi emekli olanlar hemen hesaplarınızı kontrol edin 

Milyonlarca kişinin yakından takip ettiği EYT düzenlemesinde son dakika gelişmeleri gelmeye devam ediyor. SGK tarafından yapılan açıklamaya göre emekli maaşı bağlama işlemleri Nisan ayında tamamlamış ve Ramazan Bayramı ikramiyesi alamamış olan emeklilerin hesaplarına ödemeler bugün yatacak.

ÖDEMELER BUGÜN YAPILIYOR

SGK tarafından yapılan açıklamada, "Mart ayı içerisinde gelir ve aylık bağlama işlemleri tamamlananların Ramazan Bayramı ikramiyeleri 14-19 Nisan 2023 tarih aralığında ödendi. Nisan ayı içinde gelir ve aylık bağlama işlemi sonuçlanan, aylık başlangıç tarihi 30 Nisan öncesinde olan sigortalı ve hak sahiplerinin Ramazan Bayramı ikramiyeleri ise 9 Mayıs 2023 tarihinde ödenecek" ifadeleri kullanıldı.

SGK tarafından Ramazan bayramı ikramiyelerine ilişkin yapılan açıklamalar şöyle:

“Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından 5510 sayılı Kanun ve ilgili mevzuat uyarınca gelir ve aylık ödemesi yapılanlara, bayramın içinde bulunduğu ayda gelir ve aylık alma şartıyla, Ramazan ve Kurban bayramlarında ikramiye ödenmektedir. 2023 yılı Mart ayı öncesinde gelir ve aylık almakta olanlar ile Mart ayı içerisinde gelir ve aylık bağlama işlemleri tamamlananların Ramazan Bayramı ikramiyeleri 14-19 Nisan 2023 tarih aralığında ödenmiştir. Nisan ayı içerisinde gelir ve aylık bağlama işlemi sonuçlanan ve aylık başlangıç tarihi 30 Nisan öncesinde olan sigortalı ve hak sahiplerinin Ramazan Bayramı ikramiyeleri ise 9 Mayıs 2023 tarihinde ödenecektir.”
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!