banner2

EYT'lilere bir müjde daha! Banka promosyonları güncellendi: Rekor ödemeler hesaplara yatırılacak

EYT'lilerin heyecanla beklediği yasa çıkarken başvurular da halen devam ediyor. İlk maaşlarını Nisan ayında alacak olan EYT'lilere bir müjde de bankalardan geldi. Bankalar Mart ayı promosyon ücretlerinde değişikliğe gitti. İşte detaylar...

Ekonomi 16.03.2023, 09:07
Abone ol
EYT'lilere bir müjde daha! Banka promosyonları güncellendi: Rekor ödemeler hesaplara yatırılacak

Milyonlarca EYT'li hayaline kavuştu. EYT'nin yasalaşmasıyla birlikte emekli olmak isteyen 2 buçuk milyon kişi SGK merkezlerinde başvurulara başladı. EYT'liler ilk maaşlarını Nisan ayında alacaklar.

EYT'lilerin maaşlarını alacak olması bankalarınn iştahını kabarttı. Müşteri kazanmak isteyen bankalar promosyonlarında güncellemeye gitti.

PROMOSYON PAZARLIĞI YAPIN

Konuyla ilgili kritik açıklamalarda bulunan Ekonomist Muhammet Bayram şu ifadeleri kullandı: 

EYT'li vatandaşlarımız emeklilik dilekçesi vermek suretiyle emeklilik aylığı almaya hak kazanıyorlar.
Bununla birlikte emeklilik başvurularında emeklilik maaşını alacakları banka bilgilerini giriyorlar. Biz de vatandaşlarımızı uyarmıştık. Öncelik olarak bankalara gidip promosyon pazarlığı yapın, kim ne kadar yüksek promosyon verirse o bankayla anlaşın demiştik. E-devlet üzerinden yapılan başvuruda buna dikkat edin demiştik.

EMEKLİ MAAŞI YATMADAN PROMOSYON ÖDEMESİ OLMUYOR

Vatandaşlarımızın promosyon için pazarlık yapmaları gerekiyor. Burada bankalar promosyon ödemelerini başvurudan hemen sonra yapıyor ancak ilk önce banka hesabına emekli maaşının yatması lazım. Emekli maaşı yatmadan promosyon ödemesi olmuyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!