banner2

Evlenecek çiftlere faizsiz kredi verilmeli

Ekonomi 29.05.2021, 10:59 29.05.2021, 11:26
Abone ol
Evlenecek çiftlere  faizsiz kredi verilmeli

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, düğün harcamalarının tüm sektörleri etkilemesiyle ekonomiye geri döneceğini belirterek, "Çiftlerin hayallerinin gerçekleşmesi ve ekonominin canlanması için yeni evlenecek çiftlere sıfır faizli ve uzun vadeli evlilik kredisi verilmeli" önerisinde bulundu. Pandemi nedeniyle düğünlerini erteleyen çok sayıda çiftin varlığına dikkat çeken Palandöken, yazılı açıklamasında şunları kaydetti: 

"Yuva kurmak isteyen çiftlerin hayallerinin gerçekleşmesi ve ekonominin canlanması için yeni evlenecek çiftlere sıfır faizli ve uzun vadeli evlilik kredisi verilmeli. Yılda ortalama 600 bin çiftin evlendiği ve piyasa için hayati önem taşıyan düğün sektörü için takvim bir an önce açıklanmalı. Sosyal mesafe kurallarına uymak ve gerekli tedbirleri almak kaydıyla yaz sezonunda düğünler için esneklik getirilmeli. Özellikle açık hava ve kır düğünleri kurallar çerçevesinde 1 Haziran'dan itibaren açılmalı."

"Firmalar da zam yapmaktan kaçınarak cazip kampanyalar düzenlemeli. Yeni evlenecek çiftlere özel indirimler, promosyonlar, artı taksit imkanları sunarak firmalar da elini taşın altına koymalı. Yuva kuracak çiftlerin yapacağı harcamalar mobilyacıdan fotoğrafçıya kadar 415 meslek koluna birden etki ediyor. Özellikle yaz sezonunda düğünler esnafa ve ekonomiye nefes aldırıyor." ANKARA 

Evlenecek çiftlere

faizsiz kredi verilmeli

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!