banner2

Evi olmayanları ev sahibi yapacak kampanya! TOKİ'den yüzde 25 indirim! Kampanya şartları belli oldu

TOKİ'den ev alan ve hala taksit ödeyen vatandaşları sevindirecek bir kampanya duyurusu yapıldı. Oturdukları evin ödemesini tek seferde yapmak isteyen vatandaşlara yüzde 25 indirim yapılacağı açıklandı. Kampanya detayları belli oldu.

Ekonomi 23.09.2023, 00:13 23.09.2023, 00:24
Abone ol
Evi olmayanları ev sahibi yapacak kampanya! TOKİ'den yüzde 25 indirim! Kampanya şartları belli oldu

TOKİ tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyası, 2023 yılında da yapılacak. Kampanya kapsamında, geri ödemeleri devam eden konut ve iş yerleri için yüzde 25 oranında indirim yapılacak.

Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlar, 21 Eylül ile 19 Ekim 2023 tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabilecekler.

TOKİ tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyası sorgulanmaya başladı. Vatandaşlar TOKİ’nin paylaştığı indirim kampanyası haberlerini yakın merceğe aldı. İşte TOKİ indirim kampanyası ayrıntıları…

TOKİ İNDİRİM KAMPANYASI NEDİR?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarından gelen yoğun isteği üzerine geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için yapılan indirim kampanyasının bu yıl ikincisi de yapılacak.

Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlar, başvurularını yapacak. Daha sonra ise borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için yüzde 25 oranında indirim yapılacak.

ÖDEMELER NASIL YAPILACAK?

Yüzde 25 indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak olan vatandaşlar da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartı ile yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 25 indirim kampanyasından yararlanabilecek.

TOKİ KAMPANYASI 2023 NE ZAMAN BİTİYOR?

TOKİ’nin bu kampanyasından faydalanmak isteyenler konut ve iş yeri alıcıları 21 Eylül ile 19 Ekim 2023 tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabilirler. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından faydalanabilirler.

KAMPANYA ŞARTLARI NELERDİR?

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla öncelikle borç kapatmanın yapıldığı aya ait taksit ödemelerini yapmış olması zorunluluğu bulunuyor.  Ayrıca geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcu bulunmaması gerekiyor.

Kampanyadan geri ödeme taksitleri en geç 2022 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri alıcıları yararlanabilecek. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan konut ve iş yeri alıcıları indirim kampanyasından yararlanamayacak. Kampanyadan yararlanmak isteyenler konut ve iş yeri alıcıları

Kampanyadan yararlanmak için bazı şartlar bulunuyor. Bu şartlar şunlardır:

  • Başvuru tarihi itibarıyla borç kapatmanın yapıldığı aya ait taksit ödemelerinin yapılmış olması
  • Geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcunun bulunmaması
  • Geri ödeme taksitlerinin en geç 2022 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olması
  • Taksit sayısının 12 ay ve daha az kalmaması

Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlar, Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler.

Kampanya, ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için önemli bir fırsat sunuyor. Kampanyadan yararlanarak, konut veya iş yerini daha uygun bir fiyata satın almak mümkün olacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!