banner2

Evde yaşayan kişi sayısına göre destek ödemesi! Başvurular devam ediyor! Ödemeler PTT'den alınacak!

İhtiyaç sahiplerine yönelik destek ödemeleri her ay yatırılmaya devam ediyor. Devlet yeni bir destek ödemesi uygulaması için muhtaçlık durumu olanlara ödeme yapacak.

Ekonomi 01.06.2023, 23:17
Abone ol
Evde yaşayan kişi sayısına göre destek ödemesi! Başvurular devam ediyor! Ödemeler PTT'den alınacak!

Destek ödemesi almaya devam edenelere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından elektrik faturası desteği de verilecek. Ülke genelindeki dar gelirli vatandaşlara yönelik sunulan desteklere bir yenisi daha eklendi. Artan enflasyon nedeniyle ekonomik dar boğaz içerisinde bulunan, geliri düşük olan veya hiç olmayan vatandaşlara yönelik olarak sunulan destek programlarından birisi de elektrik faturası desteği olarak öne çıkıyor

İhtiyaç sahiplerine destek ödemesi ile vatandaşların giderlerinin karşılanmasına katkıda bulunan devlet, bazı koşullara sahip olan vatandaşların elektrik faturalarını ödemesi yaparak destek oluyor. Bu destek ödemesinin detayları merak edilerek araştırılıyor. 

ELEKTRİK FATURASI DESTEĞİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 2023 yılında da dar gelirli vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için destek programlarını art arda duyuruyor. Bu destek programlarından birisi de ihtiyaç sahibi hanelerin temel ihtiyaçlarından olan elektrik tüketimlerinin karşılanmasıdır. Program kapsamında devlet belirli şartlara sahip olan vatandaşların elektrik faturalarını belirli kriterlere göre karşılıyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlar, elektrik faturaları ile PTT şubelerine giderek, devletin sunduğu bu destekten faydalanabiliyor. Söz konusu desteğin ödemeleri her ay hesaplara yatırılıyor.

BAŞVURU NASIL YAPILIR? 

Elektrik faturası desteği başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar dilerlerse e-Devlet sistemi üzerinden başvurusunu yapabilir. Ya da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın görevlendirdiği il ve ilçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'na başvuru yapabilir. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!