banner2

Ev sahibi olmak isteyenler dikkat: TOKİ müjdeyi verdi: Bu fiyata kiralık ev bile yok

Ev alma hayali ile yanıp tutuşan milyonlarca vatandaşlara müjde TOKİ'den geldi. TOKİ yaptığı açıklamada vatandaşlara aylık 3500 TL taksit ile sıfır ev alma imkanı sundu. Peki TOKİ'nin bu kampanyasın nasıl başvuru yapılır. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar arama motoruna, "TOKİ'ye nasıl başvuru yapılır? TOKİ taksitleri ne kadar? TOKİ'den nasıl ev sahibi olurum? sorularını soruyor.

Ekonomi 28.09.2023, 12:55
Abone ol
Ev sahibi olmak isteyenler dikkat: TOKİ müjdeyi verdi: Bu fiyata kiralık ev bile yok

Türkiye'nin dört bir yanında devam eden TOKİ inşaatları ile vatandaşlar ev hayallerine bir adım daha yaklaşıyor. TOKİ özellikle dar gelirli ve orta gelirli vatandaşlara yönelik kampanyaları ile dikkatleri üstüne topluyor. Söz konusu kampanyalar kapsamında vatandaşlara 3.500 TL'ye ev alma imkanı sunan TOKİ'nin açıklamaları vatandaşlar tarafından sıkça takip ediliyor, araştırılıyor. Peki TOKİ'nin evlerine nasıl başvuru yapılır? İşte detaylar...

TOKİ'DEN NASIL EV ALINIR?

TOKİ, Ekim ayı başvurularını şimdiden duyurmaya başladı. Dar gelirsi ve orta gelirli vatandaşların öncelikli olduğu ev satışlarında TOKİ, Kastamonu Gümüşhane Denizli Konya ve Siirt illerinde gerçekleşecek. Ucuz 2+1 3 +1 ev sahibi olmak isteyenler için son başvuru tarihi açıklandı. 2000 TL peşinatla 11 Ekim tarihine kadar başvuru yapanlar TOKİ’nin kura çekimine katılmaya hak kazanacak.

TOKİ BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

Ekim ayı kampayalarını açıklayan TOKİ, Kastamonu Giresun Gümüşhane Siirt Denizli ve Konya illerinde gerçekleşecek olan yeni konut projesi ile 2 + 1 ve 3 + 1 daireler çok uygun fiyatlı olarak satışa çıkacak. Söz konusu illerde yapılacak olan başvurular için de son başvuru tarihi 11 Ekim 2023 olarak açıklandı. Kampanyaya katılmak isteyenlerin bu tarihe kadar katılım bedellerini banka hesaplarına yatırarak kuraya girmeleri gerekiyor. TOKİ kura çekimi ise 16 Eylül 2023 tarihinde gerçekleşecek.

TOKİ'YA NASIL BAŞVURU YAPILIR?

TOKİ'ye nasıl başvuru yapılır? TOKİ başvurusu için neler gerekli? TOKİ başvuru parasını nereye yatıracağız? İşte detaylar... Toplu konut idaresi Başkanlığı tarafından inşa edilen ucuz konutlardan satın almak isteyenlerin öncelikle Ziraat Bankası aracılığıyla 2000 TL’lik katılım bedelini ödemeleri gerekiyor. Katılım bedelini yatırdıktan sonra toplu konut idaresi Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinden başvurular yapılıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!