banner2

Ev almak isteyenlere duyuru: O bankadan eşi benzeri görülmemiş kredi desteği: Başvurana 2 milyon lira!

Ev almak isteyen vatandaşları ilgilendiren dikkat çeken bir duyuru yayımlandı. Eşi benzeri görülmemiş kredi desteği duyurusu Vakıfbank'tan geldi. Vakıfbank, çeşitli şartların sağlanması koşuluyla bazı vatandaşlara 2.000.000 liraya kadar konut kredisi vereceğinin bilgisini paylaştı.

Ekonomi 04.09.2023, 11:25 04.09.2023, 12:27
Abone ol
Ev almak isteyenlere duyuru: O bankadan eşi benzeri görülmemiş kredi desteği: Başvurana 2 milyon lira!

Artan enflasyon karşısında bankalardan duyurulan kredi konut fırsatlarına bir yenisi daha eklendi. Vakıfbank tarafından yapılan açıklamaya göre, çeşitli şartların sağlanmasıev almak isteyenlere 2.000.000 liraya kadar kredi destek ödemesi yapılacak.

VAKIFBANK'TAN EV ALMAK İSTEYENLERE KAMPANYA 

Ülkemizde konut fiyatları son dönemde artarken, devlet ikinci ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara ek vergi ödemesi getireceğini açıklamıştı. Tam da bu dönemde yeni bir duyuru yapan Vakıfbank, ev almak isteyen vatandaşları sevindirecek bir kredi kampanyası başlattı.

SARIPANJUR KONUT KREDİSİ 

Vakıfbank tarafından yayımlanan son konut kredisine göre Sarıpanjur konut kredisi kampanyası kapsamında yüksek vade tutarları ile vatandaşlara belirli limitler dahilinde kredilerin verileceği belirtildi. 

10 BİN TL İLE 2 MİLYON TL ARASINDA KREDİ 

10 bin TL ile 2 milyon TL arasında değişen kredi tutarları için maliyet tablosu belli oldu. Tabloda görüldüğü üzere 10 bin TL ile 500 bin TL arasında kredi için yüzde 2,79 faiz oranı, 500 bin TL ile 2 milyon TL arasındaki konut kredisi için yüzde 2,99 faiz oranı, 2 milyon TL ile ve üzeri için yüzde 3,09 faiz oranının geçerli olduğu ifade edildi.

KAMPANYAYA NASIL BAŞVURU YAPILACAK?

Banka tarafından yayımlanan resmi duyuruya göre kişilerin konut kredisinden faydalanabilmesi için belirli adımları takip etmesi gerekmektedir. Bu adımlar ise Vakıfbank tarafından "Aralarında birer boşluk bırakarak KONUT, T.C. Kimlik No., Aylık Gelirinizi yazıp 5724’e SMS gönderebilirsiniz." şeklinde yapılan duyuru ile vatandaşlar ile paylaşıldı.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Kapsam dahilinde en çok merak edilen bir diğer konu ise kimlerin kamu bankası tarafından avantajlı konut kredisinden faydalanabileceği oldu. Pek çok banka tarafından geçerli olan, konut kredisine başvuru genel şartları şu şekilde verildi;

18 yaşını doldurmuş olmak

Nüfus cüzdanı, pasaport ve ehliyet gibi geçerli bir kimlik belgesine sahip olmak

Kredi notunun 1,100 puan ve üzerinde olması

Kredi başvuru formu

TCMB ‘nın kara listesinde olmamak
Belgelenebilir bir gelire sahip olmak
İkametgahını belgeleyebiliyor olmak

Satın alınacak konutun satış bedelinin en az %20 sini peşin olarak ödeyebiliyor olmak

Satın alınacak konutun konut kredisine uygun olması; kat irtifakı veya kat mülkiyeti tapusu, iskan izni, konutun yaşı ve genel durumu

Ekspertiz raporu

Satın alınacak konutun tapu kaydında ipotek vb şerhlerin bulunmaması gerekmektedir.

Kredi hakkında diğer tüm detaylar Vakıfbank'ın resmi internet adresi üzerinden yayımlandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!