Ethereum’u geçecek altcoini açıkladılar! Kripto piyasası bu iddiayı konuşuyor

Magic Eden'in kurucuları, altcoin Solana’nın tüm NFT'ler için birincil kripto olarak lider altcoin Ethereum’u geçeceğini iddia etki. İşte bu öngörünün arkasındaki 3 neden:

Ekonomi 23.07.2022, 01:26
Ethereum’u geçecek altcoini açıkladılar! Kripto piyasası bu iddiayı konuşuyor

Kripto dünyası en büyük NFT piyasalarından biri olan Magic Eden'den yapılan Solana açıklamasını konuşuyor. Bir yıldan kısa bir süre içinde dünyanın en büyük ikinci NFT piyasası haline gelen şirketin yetkilileri Solana'nın lider altcoin Ethereum’u geçeceğini iddia etti

SOLANA TAHMİNLERİ HEP TUTTU

Geçtiğimiz ay Sequoia ve Greylock gibi teknoloji devlerinden 159,5 milyon dolar toplayan şirket 1,6 milyar dolar değerine ulaştı. Platformun başarısının önemli bir kısmı, Solana üzerindeki ileri görüşlü tahminlerindeyatıyor. 
Solana, son birkaç yılda hızla popülerlik kazandı ve NFT piyasasında Ethereum’un liderliğini sona erdirme yolunda emin adımlarla ilerliyor. Magic Eden’in kurucu ortakları Zhuojie ‘Rex’ Zhou ve Sidney Zhang, Solana hakkındaki düşüncelerini ve geleceği hakkında neden bu kadar iyimser olduklarını açıkladı.

SOLANA'YA YATIRIM YAPMAK İÇİN 3 NEDEN

1. Neden: Zhou ve Zhang’ın solana üzerine bahis yapmasının öncül nedenlerinden biri işlemleri gerçekleştirme hızıydı. Zhou’ya göre, dil, süper güvenli bir zihniyet ve geçmiş konsensüs algoritmalarının kanıtı niteliğinde. Ayrıca, 400 milisaniyelik blok süresini ve 3000 TPS’yi (saniyede işlem) destekliyor. Bu da diğer herhangi bir Blockchain, özellikle bir L-1 Blockchain için gerçek dışı.

2. Neden: Zhou, Solana’nın düşük gaz ücretleri. Gaz ücretleri, herhangi bir Blockchain’de işlem yapmak için gereken ödemeyi tanımlıyor. Ethereum’un en büyük eleştirilerinden biri yüksek gaz ücretleriydi. Yatırımcıların Solana gibi alternatifler aramaya başlamasının ana nedenlerinden biri de bu ücretler. 

3. Neden: Zhou, Solana kullanma deneyiminin Ethereum’dan daha ‘hızlı ve parlak’ olduğunu iddiasında. Bir Solana NFT sahibi ve Light Node Media danışmanı olan Caseem Ward, bu değerlendirmeye katılıyor. Ward, bu konda şu ifadeleri kullanıyor: "Otherside açık artırması sırasında, Ethereum Blockchain, metaverse arsa satın almak için yoğun talep nedeniyle bir kesinti yaşadı. Bu, birçok potansiyel yatırımcının yatırım yapma şansını kaçırmasına neden oldu. Bununla birlikte, Solana’nın kendisinin de birden fazla kesinti yaşadığını belirtmekte fayda var."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!