banner2

Et ve Süt kurumu kıyma fiyatı ne kadar oldu? Ramazan ayında et fiyatları ucuzlayacak mı?

Ramazan ayına 3 gün kala vatandaşlar hazırlıklara devam ediyor. Ramazan öncesi Et ve Süt kurumu fiyatlarını sabit tutması milyonlarca vatandaşı sevindirdi. Et ve Süt kurumu'na bu haberden sonra vatandaşlar akın edioyr. Peki, Et ve Süt kurumu kıyma fiyatı ne kadar oldu? Ramazan ayında et fiyatları ucuzlayacak mı?

Ekonomi 20.03.2023, 17:19 12.05.2023, 11:14
Abone ol
Et ve Süt kurumu kıyma fiyatı ne kadar oldu? Ramazan ayında et fiyatları ucuzlayacak mı?

Birlik ve beraberliğin bol olduğu Ramazan ayında vatandaşlar iftar sofrası için hazırlıklarını yapmaya başladı. Peki, Et ve Süt kurumu et fiyatı ne kadar oldu? Ramazan ayı öncesinde et fiyatlarında son durum ne?

ET VE SÜT KURUMU KIYMA FİYATI NE KADAR OLDU?

ESK fiyatları da kıyma için 119 lira, kuşbaşı için 129 lira olarak belirlenmiştir.

Et ve Süt Kurumu (ESK) Genel Müdürü Mustafa Kayhan, market zincirlerine karkas et vereceklerini belirterek, "İstanbul'da kasap esnafına 72 bin kilogram, sanayiye 100 bin kilogram ve perakende zincir marketlere de 76 bin kilogram karkas et verdik. Fakat geçen hafta İstanbul Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Perakendecileri Derneği ile bir toplantı yaptık.' dedi ve sözlerine şu şekilde devam etti, 'Kendileriyle taleplerine istinaden yapabileceklerimizi değerlendirdik ve nihayetinde bir karar aldık. İstanbul'da faaliyet gösteren ve kasap reyonu olan market zincirlerine karkas et vereceğiz. Onlar da ramazan ayı boyunca tüketicilerimize kıymayı 190 liradan, kuşbaşı eti de 210 liradan satacaklarını taahhüt ettiler. Bu program bugün itibariyle başlıyor" açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!