banner2

Et ve Süt kurumu et fiyatı ne kadar oldu? Ramazan ayı öncesinde et fiyatlarında son durum ne?

Ramazan ayına sayılı günler kala vatandaşlar hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor. Ramazan öncesi Et ve Balık kurumu fiyatlarını sabit tutarak vatandaşın suratını güldürmüş durumda. Peki, Et ve Süt kurumu et fiyatı ne kadar oldu? Ramazan ayı öncesinde et fiyatlarında son durum ne?

Ekonomi 20.03.2023, 15:55
Abone ol
Et ve Süt kurumu et fiyatı ne kadar oldu? Ramazan ayı öncesinde et fiyatlarında son durum ne?

Birlik ve beraberliğin bol olduğu Ramazan ayında vatandaşlar iftar sofrası için hazırlıklarını yapmaya başladı. Peki, Et ve Süt kurumu et fiyatı ne kadar oldu? Ramazan ayı öncesinde et fiyatlarında son durum ne?

ESK ET FİYATI NE KADAR OLDU?

İstanbul özelinde de tedbirler aldıklarını bildiren ESK Genel Müdürü Mustafa Kayhan, "İstanbul'da kasap esnafına 72 bin kilogram, sanayiye 100 bin kilogram ve perakende zincir marketlere de 76 bin kilogram karkas et verdik. Fakat geçen hafta İstanbul Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Perakendecileri Derneği ile bir toplantı yaptık. Kendileriyle taleplerine istinaden yapabileceklerimizi değerlendirdik ve nihayetinde bir karar aldık. İstanbul'da faaliyet gösteren ve kasap reyonu olan market zincirlerine karkas et vereceğiz. Onlar da ramazan ayı boyunca tüketicilerimize kıymayı 190 liradan, kuşbaşı eti de 210 liradan satacaklarını taahhüt ettiler. Bu program bugün itibariyle başlıyor" ifadelerini kullandı.

ESK fiyatları da kıyma için 119 lira, kuşbaşı için 129 lira olarak belirlenmiştir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!