banner2

Erzurum okullar tatil mi? 21 Kasım 2023 tatil haberi? Yarın Erzurum'da okular tatil mi?

Erzurum'da gün boyunca etkili olan kar yağışı gece geç saatlere kadar etkisini sürdürmesi beklenirken öğretmenler, öğrenciler ve veliler okulların tatil olup olmayacağını merak ederek araştırıyor.

Ekonomi 20.11.2023, 22:54 21.11.2023, 01:02
Abone ol
Erzurum okullar tatil mi? 21 Kasım 2023 tatil haberi? Yarın Erzurum'da okular tatil mi?

Kar yağışının etkisi altındaki Erzurum'da okulların tatil olup olmadığı merak edilerek araştırılmaya devam ediyor. Peki, 21 Kasım Salı günü Erzurum'da okullar tatil mi değil mi?

Erzurum'da etkili olan kar yağışı sonrasında 21 Kasım Salı günü okullar tatil mi, yarın kar tatili var mı sorusu hem öğrenciler hem de veliler tarafından merak edilmeye başlandı. Kırsal kesimlerde 30 santimetreye yaklaşan kar kalınlığı hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Peki 21 Kasım Salı (Yarın) Erzurum'da okullar tatil edildi mi?

ERZURUM YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Valilikten yapılan açıklamada, kentte yoğun kar yağışı ve buzlanmanın etkili olduğu belirtildi.

Açıklamada, Aşkale ve Horasan'da kırsal mahalle okullarında ve taşımalı eğitime, Karayazı Narman ve Tortum'da taşımalı eğitime, Köprüköy'de kırsal mahalle okullarındaki taşımalı eğitime, Çat ve Tekman'daki okullarda eğitim öğretime bir gün ara verildiği kaydedildi.

Bu nedenle, 21 Kasım Salı günü için okulların tatil edilip edilmeyeceğine ilişkin karar henüz verilmedi. Kararın, meteorolojinin hava durumu tahminleri ve valiliğin değerlendirmeleri sonucunda önümüzdeki günlerde verileceği tahmin ediliyor.

ERZURUM HAVA DURUMU

Erzurum'da dün geceden beri etkili olan kar yağışının bu gece geç saatlere kadar devam etmesi bekleniyor. Gece sıcaklıklar -9 dereceye kadar düşecek.

Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kuvvetli olması bekleniyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!