Yandex Metrica

Sitede Ara

Erdoğan müjde diyerek duyurmuştu: Döviz uygulaması bugün başladı!

Erdoğan müjde diyerek duyurmuştu: Döviz uygulaması bugün başladı!

Cumartesi günü Haliç Kongre Merkezi'nde TİM 31. Olağan Genel Kurulu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ihracatçıya müjdeli haberi duyurmuştu. Erdoğan, ihracatçılara yönelik döviz bozdurma zorunluluğunu yüzde 40'tan yüzde 30'a indiren yeni uygulamanın pazartesi gününden itibaren geçerli olacağını belirtmişti. Bugün itibarıyla yürürlüğe giren bu düzenleme, ihracat bedellerinin ve döviz kazandırıcı hizmet gelirlerinin satış yükümlülüğünün yüzde 30'a indirilmesi anlamına geliyor.

Ekonomi

10.06.2024, 10:55

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde TİM 31. Olağan Genel Kurulu'nda "Müjdeli bir haber vermek istiyorum" diyen Erdoğan, "İhracatçılarımız için Döviz bozdurma zorunluluğunu yüzde 40'tan yüzde 30'a indirdik. Bu düzenleme pazartesiden itibaren geçerli olacak. Tüm ihracat ailesine hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde TİM 31. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, enflasyonda en zor dönemin artık geride kaldığını ifade ederek  "Ekonomi programımızın ilk yılı geçiş yılıydı ve bu dönemi başarıyla tamamladık. Şimdi programın sonuçlarını daha net göreceğimiz yeni bir döneme dezenflasyon sürecine giriyoruz." dedi. 

İihracatçıya müjdeli haberi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Bir müjdemiz var. İhracatçılarımız için döviz bozdurma zorunluluğunu yüzde 40'tan yüzde 30'a indirdik. Düzenleme Pazartesi gününden itibaren geçerli olacak.'' dedi.

Altında tansiyon yüksek: Uzmanlar 3250 TL için tarih verdi! İşte güncel altın fiyatları Altında tansiyon yüksek: Uzmanlar 3250 TL için tarih verdi! İşte... Haberi Görüntüle

UYGULAMA BUGÜN BAŞLADI

Döviz bozdurma zorunluluğunu yüzde 40'tan yüzde 30'a indiren yeni uygulama bugün itibarıyla hayata geçirilmiş oldu. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ise yeni düzenlemeyle tüm ihracat bedellerinin ve döviz kazandırıcı hizmet gelirlerinin satış yükümlülüğünü yüzde 40'tan yüzde 30'a indirildiğini ifade etti. 

Dolar ve Euro güne nasıl başladı? İşte 1 Temmuz 2024 güncel fiyatlar Dolar ve Euro güne nasıl başladı? İşte 1 Temmuz 2024... Haberi Görüntüle

DÖVİZ İÇİN VERİLEN YÜZDE 2'LİK DESTEK KALDIRILDI

Resmi Gazete'de yayımlanan karara, dönüştürülen döviz için verilen yüzde 2'lik destek kaldırıldı. Daha önce yurt dışı kaynaklı dövizlerin tamamı bozdurma kapsamındayken, yeni düzenlemeyle kapsama hangi tür gelirlerin gireceğini Merkez Bankası'nın belirleyeceğine ilişkin hüküm tebliğe konuldu.

Bakan Şimşek'ten enflasyon mesajı: En zoru geride kaldı Bakan Şimşek'ten enflasyon mesajı: En zoru geride kaldı Haberi Görüntüle

ZORUNLULUĞUN TAMAMEN KALDIRILMASI İSTENİYOR

Gelişmeyi olumlu bir adım olarak yorumlayan ihracatçılar, zorunluluğun tamamen kaldırılmasını istiyor.

 

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading