Erdoğan'dan asgari ücret müjdesi! Asgari ücret temmuz ayında zamlı olacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. Asgari ücrete ara zam için NATO zirvesi dönüşünü işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı tatilinin uzadığını duyurdu. Asgari ücret temmuz ayında zamlı olacak.

Ekonomi 27.06.2022, 20:29 27.06.2022, 21:12
Abone ol
Erdoğan'dan asgari ücret müjdesi! Asgari ücret temmuz ayında zamlı olacak!

ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Asgari ücreti artırırken işverenlerin omuzlarındaki kimi vergileri kaldırarak adil bir yük paylaşımı yapmıştık. Bunun için asgari ücretin yeniden değerlendirilmesini istedim. Yapılan artışın istihdamda herhangi bir olumsuz etkiye yol açmasına meydan verilmeyecektir. Bu konuda müjdeli haberi işçilerimizle, emekçilerimizle paylaşmayı umut ediyoruz. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızdan işverenler ile görüşerek asgari ücretin yeniden değerlendirilmesini istedik.

NATO görüşmelerinden döner dönmez bunu milletimizle paylaşma fırsatını bulacağız.

MEMUR MAAŞLARI BAYRAM ÖNCESİ ÖDENECEK

Temmuz ayı memur maaşları 8 Temmuz'da zamlı halde ödenecek.

ÖĞRENCİLERE VE GENÇLERE MÜJDELER

Okulların tatil olmasıyla birlikte gençlerimizin yaz aylarını verimli şekilde değerlendirmelerine katkı sağlayacağına inandığım iki uygulamayı başlatıyoruz.81 ilimizin tamamında belirlenen yurtlarımız 15 Temmuz 1 Eylül tarihleri arasında 18-25 arası evlatlarımızın ücretsiz konaklamalarına açık olacaktır. Aile destek programının ilk ödemesini Temmuz ayında yapıyoruz. 

Yaşlı ve engelli aylıkları bayram öncesi ödenecektir. 20 bin öğretmen atamasıyla ilgili süreç önümüzdeki günlerde MEB tarafından başlatılacaktır. Hükümetlerimiz tarafından atanan öğretmen sayısı 750 bine çıkacaktır. 

BAYRAM TATİLİ UZADI

Kurban bayramı tatilini takip eden günler ile 15 Temmuz'u takip eden Çarşamba ve Perşembe günleri idari izin sayılacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!