banner2

En düşük memur maaşı ne kadar, kaç TL olacak? Memur maaşı 33 bin TL mi olacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "En düşük devlet memuru maaşı 22 bin 17 liradan yaklaşık olarak 33 bin lira seviyelerine çıkacaktır." açıklamasında bulunmuştu. Peki En düşük memur maaşı ne kadar, kaç TL olacak? Memur maaşı 33 bin TL mi olacak?

Ekonomi 19.09.2023, 18:02 19.09.2023, 18:03
Abone ol
En düşük memur maaşı ne kadar, kaç TL olacak? Memur maaşı 33 bin TL mi olacak?

En düşük memur maaşı ne kadar, kaç TL olacak? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "En düşük devlet memuru maaşı 22 bin 17 liradan yaklaşık olarak 33 bin lira seviyelerine çıkacaktır." açıklamasında bulunmuştu. Peki En düşük memur maaşı ne kadar, kaç TL olacak? Memur maaşı 33 bin TL mi olacak?

EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI NE KADAR, KAÇ TL OLACAK?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, ocak ayında memur ve memur emeklisi maaşlarına yapılacak artışın yüzde 50'ye yaklaşacağını belirtti. Bakan Işıkhan, "En düşük devlet memuru maaşı 22 bin 17 liradan yaklaşık olarak 33 bin lira seviyelerine çıkacaktır." açıklamasında bulundu.

ENFLASYONA EZDİRMEYECEĞİZ

Bakan Işıkhan, emekli maaşların son durumuna dair Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği talimat doğrultusunda çalışmaların sürdüğünü dile getirerek, "Çalışma tamamlandığında Cumhurbaşkanımıza sunulacaktır. İktidarımız boyunca emeklilerimizi, işçilerimizi, memurlarımızı enflasyona ezdirmedik. Bundan sonra da aynı anlayışla devam edeceğiz." açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!