banner2

En düşük emekli maaşı hesaplandı! Yüzde 35 zam formülü gündemde! Kademeli plan uygulaması geliyor

SSK ve Bağ-Kur emeklisi gözlerini Temmuz ayında yapılacak olan ara zamma çevirmiş durumda. Emekli aylığında hesaplamalar sonucunda net rakam yavaş yavaş belli olmaya başlıyor. 15-20 bin lira arasında olanlara yüzde 40, bu tutarın üzerindekilere yüzde 35 zam formülü gündemde. İşte o detaylar…

Ekonomi 05.06.2023, 16:48
Abone ol
En düşük emekli maaşı hesaplandı! Yüzde 35 zam formülü gündemde! Kademeli plan uygulaması geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emekli maaşı hesaplamasında refah payı verileceğini, en düşük emekli aylığı ve bayram ikramiyesinin yeniden değerlendirileceğini açıkladı. Emekli vatandaşlar gözlerini Temmuz ayında yapılacak olan zamma çevirmiş durumda. İşte detaylar...

ENFLASYON RAKAMLARI ETKİLİ OLACAK

Çalışma Bakanlığı, aylıklara enflasyonla birlikte refah payı, seyyanen artış yansıtacak düzenlemeye ilişkin çalışmalara başladı. Mayıs ve Haziran enflasyon oranları sonrasında aylıklara yapılacak zam oranı netleşecek.

KADEMELİ ZAM GÜNDEMDE

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin taban maaşından itibaren aylıklarda kademeli artışla daha az maaş alan emekliye verilecek zam oranı daha yüksek olacak. Maaş zammında refah payı ve seyyanen artışın söz konusu olması bekleniyor.

PRİM GÜNÜ İNDİRİLECEK

Yeni hükümetin gündeminde önemli başka düzenlemeler de yer alıyor. Bunların başında, Bağ- Kur'luların prim gününün SSK ile eşitlenmesi de geliyor. Bağ- Kur'da kadın ve erkekler 9000 prim günüyle emekli olabiliyor..

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!