banner2

En düşük emekli maaşı 7500 Tl oldu! Peki zamlı maaşlar ne zaman yatacak?

Gün içinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den gelen emekli maaşlarına yapılacak zam haberinin ayrıntıları akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Şimdi emeklilerin dört merak ettiği konu zamlı maaşların ne zaman yatacağı...

Ekonomi 23.03.2023, 00:08
Abone ol
En düşük emekli maaşı 7500 Tl oldu! Peki zamlı maaşlar ne zaman yatacak?

Emeklilere müjde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildi. Akşam saatlerinde katıldığı canlı yayında gündeme dair birçok konuda açıklama yapan Erdoğan, en düşük emekli maaşının 7500 TL'ye yükseltildiğini duyurdu.

Zamlı maaşların ne zaman yatırılacağına ilişkin herhangi bir bilgi verilmezken konuyla ilgili ilk açıklama Ankara'da Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün'le görüşen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den gelmişti. Bilgin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

EMEKLİ MAAŞININ YETERSİZ KALDIĞINI GÖRDÜK

"5 bin 500 liraya yükselttiğimiz en düşük emekli aylığının yetersiz kaldığını birlikte gördük. Ben de aynı fikirdeyim. Bununla ilgili alternatif çalışmalarımızı yaptık. En düşük emekli maaşını yükselteceğimiz alternatif modellerimiz var.

BAYRAM İKRAMİYELERİ

Ayrıca bayram ikramiyeleri var, bunları birlikte değerlendiren bir alternatif çalışmamız var. Emeklilere rahat nefes aldıracak, hiç olmazsa bu yıkıcı enflasyon şartlarını ortadan kaldıracak düzenlemeyi ayrıntılı şekilde zaten ben çalıştım. Depremin etkisi ve depremdeki çalışmalardan dolayı ertelenmiş oldu; ama bu hafta içerisinde ya da en geç önümüzdeki hafa başında Sayın Cumhurbaşkanımıza arz edeceğim."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!