banner2

Emekliye ve asgari ücretliye bakanlıktan 1250 TL ödeme! Şartlar açıklandı: Başvuru için son 10 gün

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'dan emekliye ve asgari ücretliye verilen 1250 TL destek ödemelerine başvuru için son 10 gün kaldı. Peki, destek ödemesi başvuruları nasıl yapılıyor? Destek ödemelerinden kimler faydalanabiliyor? İşte, detaylar...

Ekonomi 01.04.2023, 16:38 01.04.2023, 16:48
Abone ol
Emekliye ve asgari ücretliye bakanlıktan 1250 TL ödeme! Şartlar açıklandı: Başvuru için son 10 gün

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı asgari ücretlilere ve emekliye 1250 TL destek ödemesi yapıyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları veya E-Devlet sistemi üzerinden yapılabilen başvurular için son 10 gün kaldı.

BAŞVURU İÇİN SON 10 GÜN!

Devlet tarafından yapılan destek ödemesinden faydalanmak isteyen emekli ve asgari ücretli vatandaşlar için son 10 gün kaldı. Belirtilen süre içerisinde başvuru işlemlerinizi tamamlayarak nisan ayı ödemelerinden faylanabilirsiniz. Belirtilen şartları sağlamanız halinde destek ödemesi her ay düzenli bir şekilde hesabınıza yatacaktır.

DESTEK ÖDEMESİ NE ZAMAN HESAPLARA YATACAK?

Başvuru için son 10 gün kaldığına dair asgari ücretli ve emekli vatandaşlara uyarılar yapılmaya devam ediliyor. 12 ay boyunca sürecek olan destek ödemesinden faydalanmak isteyen hanelerin hemen başvurması öneriliyor. Başvuru yapılması halinde takip eden 10 gün içinde onay mesajı hak sahibine gönderiliyor.

Nisan ayında ödeme alabilmek için son 10 gününüz kaldı. 15 Nisan 2023 tarihinde yatırılacak olan destek ödemesi PTT şubeleri üzerinden yapılıyor. Ziraat Bankası hesabı olan vatandaşlara ise IBAN numarasını vermesi halinde hesabına yatırılıyor. 2023 yılında şartları sağlayan kişilere 850 TL ile 1.250 TL arasında destek ödemesi yapılıyor.

DESTEK ÖDEMESİ BAŞVURU ŞARTLARI

2023 yılı ile birlikte gündemde yer alan Aile Destek Yardımı ödemesinden faydalanabilmek için şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Şartların içerisinde ise aile içerisinde kişi başı gelirin asgari ücretin 3'te 1'inden daha az olması gerekiyor. Aile Destek Yardımı ödemelerinden memur vatandaşlar da faydalanabiliyor. Başvuru işlemleri e-Devlet sistemi ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yapılabiliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!