Yandex Metrica

Emekliye lokum gibi ikramiye! Miktar ve tarih belli oldu

Emekliye lokum gibi ikramiye! Miktar ve tarih belli oldu

Milyonlarca emekliye lokum gibi bayram hediyesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi! Kurban Bayramı'na 1 hafta kala emeklilere verilecek olan bayram ikramiyesinin detayları belli oldu. Peki Ramazan Bayramı'nda 3 bin TL ikramiye alan emekliler Kurban Bayramı'nda kaç TL ikramiye alacak, ödemeler ne zaman hesaplara yatacak?

Ekonomi

07.06.2024, 11:17

Sosyal devlet kapsamında vatandaşlarının yanında olmaya devam eden Türkiye 16 milyon emekliye lokum gibi bayram ikramiyesi verdi. Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi Kurban Bayramı'nda da emeklinin beklentisine cevap veren hükümet ikramiye miktarı ve tarihlerini açıkladı. Peki bayram ikramiyesi hesaplara ne zaman yatacak?

Emekli ikramiyelerine ilişkin Kurban Bayramı'nda açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Emeklilerimizin bayram ikramiyelerinde bütçe imkanlarını tekrar zorlama pahasına bir artış yapmayı planlıyoruz Önümüzdeki bayram bu rakamı yüzde 50 artış ile 3 bin liraya yükselteceğiz" ifadelerini kullanmıştı.

Son dakika: Emekliye zam zirvesi! Bakan Şimşek ve AK Partili kurmaylar toplantı yapacak Son dakika: Emekliye zam zirvesi! Bakan Şimşek ve AK Partili... Haberi Görüntüle

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK 2024?

Kurban Bayramı'na 1 hafta kala bayram ikramiyelerinin hesaplara ne zaman yatacağı belli oldu. Kurban Bayramı bu yıl 15 – 19 Haziran tarihleri arasına denk geliyor. Bu durumda emekliler için ikramiye ödemesi de 10-14 Haziran haftasında yapılacak. İkramiye alabilmek için aylık hak etmiş olma şartı gereği 1 Haziran ve öncesinde maaş hak etmiş olanlara ikramiye ödemesi yapılacak.

Ayrıca bayram ikramiyesinden yararlanmak isteyen yeni emekliler için son tarihin  31 Mayıs olacağı ifade edildi. Bu karar göre 1-31 Mayıs tarihleri arasında emekli olacakların işlemleri 1 Haziran’da başlayacak. 31 Mayıs’a kadar emekli olanlar Kurban Bayramı ikramiyesinden yararlanabilecek.

Karşılıksız 17 bin liralık sosyal yardım verilecek: Ev hanımı, çalışan fark etmiyor! Tek şart... Karşılıksız 17 bin liralık sosyal yardım verilecek: Ev hanımı, çalışan... Haberi Görüntüle

DUL VE YETİM MAAŞI ALANLAR DİKKAT

Öte yandan dul ve yetim maaşı alanlara, bayram ikramiyesi hisse oranlarına göre yatırılacak. Vefat eden sigortalının çocuğu olması durumunda eşine %50 oranında ödeme yapılıyor. 

Bu kapsamda çocuklara ise yetim maaşı olarak %25 hisse oranında ödeme yapılıyor. Vefat eden sigortalının çocuğu olmaması durumunda ödeme %75’e yükseliyor. Emekli bayram ikramiyeleri de bu hisse oranına göre yatırılacak.

IMF öngörüsünü paylaştı: 2028 yılında Türkiye, dünyanın en büyük 9. ekonomisine sahip olacak! İngiltere ve Fransa'yı geride bırakacak! IMF öngörüsünü paylaştı: 2028 yılında Türkiye, dünyanın en büyük 9.... Haberi Görüntüle

BİR İKRAMİYE DE BELEDİYEDEN

Ayrıca hükümetin verdiği bayram ikramiyesine ek olarak bazı belediyelerde ilçelerinde bulunan emeklilerine bayram ikramiyesi vereceğini duyurdu. Ramazan Bayramı öncesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi kent genelindeki emekliler için 1500 TL ek ikramiye ödemişti.  Kurban Bayramı öncesi de benzer bir uygulama Adana Ceyhan Belediyesi'nden geldi.

Adana Ceyhan Belediyesi bu yıl Kurban Bayramı'nda emeklilere 5000 TL ek ikramiye ödemesi yapacağını duyurdu. Devletten gelen 3 bin TL ve belediyeden gelen 5 bin TL  ikramiye ile birlikte emeklilerin bayram ikramiyesi 8 bin TL olacak.

Habere Tepki Ver

6

1383

27

10

3

1

1

2

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading