Yandex Metrica

Sitede Ara

Emekliye katmerli müjde! Memur ve emekliye yeni zam! Temmuz 2024 zamlı maaş tablosu...

Emekliye katmerli müjde! Memur ve emekliye yeni zam! Temmuz 2024 zamlı maaş tablosu...

Memur ve emekliye Temmuz ayında açıklanması beklenen enflasyon oranı kapsmında yeni zam tablosu merak ediliyor. Milyonlarca memur ve emekli vatandaşlar 6 aylık enflasyon farkının açıklanması sonrasında Temmuz 2024 maaş tablosunu merak etmeye başladı. 

Ekonomi

31.05.2024, 17:07

16 milyondan fazla SSK ve Bağ-Kur emeklisinin dört gözle beklediği 6 aylık Temmuz ayı enflasyon oranının açıklanması bekleniyor.

Temmuz ayında açıklanacak enflasyon oranı sonrasında emekli vatandaşlar ve memurların maaşlarında yeninden düzenlemeye gidilmesi ve zam uygulanması bekleniyor. Ayrıca memur ve memur emeklisinin de ek olarak refah payı zammı alacak. 

SGK uzmanından ilginç açıklama: Şehirlere göre asgari ücret değişebilir SGK uzmanından ilginç açıklama: Şehirlere göre asgari ücret değişebilir Haberi Görüntüle

TEMMUZ 2024 MAAŞLARINDA ZAM TAHMİNLERİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 6 aylık enfaslyon açıklaması beklenirken gözler TÜİK verilerinde olacak. Temmuz ayında 6 aylık enflasyon oranının açıklanmasına aylar kala emekli ve memur vatandaşlar için enflasyon farkı tahminleri hesaplanmaya başlandı. 

Memur ve memur emeklisine toplu sözleşme zammı kapsamında yüzde 10'luk bir artış yapılması planlanırken, 6 aylık enflasyon farkının da maaşlara eklenmesi bekleniyor. 2024 yılı Temmuz zammı sonrasında ise zam oranının yüzde 20'yi bulması bekleniyor. TÜİK verilerinden gelecek olan açıklama sonrasında ise en düşük ve en yüksek memur maaşları ve memur emeklisi maaşları da belli olacak. 

Otomobil ithalatında yeni düzenleme: Yatırım yapanlar vergiden muaf tutulacak! Otomobil ithalatında yeni düzenleme: Yatırım yapanlar vergiden muaf tutulacak! Haberi Görüntüle

MEMURLARA REFAH PAYI ORANI 

SSK ve Bağ-Kur emeklisi vatandaşlar için Temmuz ayında Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası enflasyon tahminleri açıklanması beklenirken, SSK ve Bağ-Kur emeklisinin 6 aylık enflasyon zammının ise yüzde 25 oranında olması bekleniyor. Uzmanlar tarafından verilen tahminlere göre ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın refah payı oranını yüzde 5 ila 10 oranında açıklması bekleniyor. 

Otomobil ithalatında yeni düzenleme: Yatırım yapanlar vergiden muaf tutulacak! Otomobil ithalatında yeni düzenleme: Yatırım yapanlar vergiden muaf tutulacak! Haberi Görüntüle

UZMANLARDAN TEMMUZ AYI TAHMİNLERİ

2024 Emekli Yılı ilan edilmesinin ardından emekliye verilen müjdelerin yanı sıra, Temmuz ayı enflasyon zammının da yüzde 40'a kadar yükselmesi bekleniyor. Ancak 2024 yılı 6 aylık enflasyon farkı net rakamları 3 Temmuz'da belli olması bekleniyor. 

Habere Tepki Ver

20

41

12

13

5

0

0

6

Kübra BEYAZOĞLU

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading