Yandex Metrica

Sitede Ara

Emekliye ek zam ne kadar olacak? Canlı yayında açıkladı! İşte kuliste konuşulan o rakamlar

Emekliye ek zam ne kadar olacak? Canlı yayında açıkladı! İşte kuliste konuşulan o rakamlar

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkilileri yeni emekli maaşlarını belirlemek üzere Ankara'da bir araya geldiği ileri sürüldü. İşte Ankara kulislerinde yeni emekli maaşlarına dair konuşulan rakamlar... 

Ekonomi

09.07.2024, 23:48

Temmuz ayı itibariyle belli olan zamlı 2024 emekli maaşları bazı emekli vatandaşlar tarafından yetersiz bulunurken hükümet maaşların düzeltilmesi için harekete geçti.

Emekli vatandaşların maaşlarına yapılacak ek zam oranlarına dair kulis bilgileri gazeteci Hacı Yakışıklı canlı yayında açıkladı. 

Hacı Yakışıklı, en düşük emekli maaşına yapılabilecek zamma ilişkin yaptığı açıklamada Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkililerinin ortak toplantı düzenlediğini söyledi. 

Yakışıklı'nın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Aldığım bilgiyi söylüyorum. Bu bilgi tv100'de ilk kez açıklanıyor. Bu bilgiler bakanlık yetkililerinin konuştuğu bilgiler. Dün Hazine ve Maliye Bakanlığı yetkilileriyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkilileri Ankara'da bir araya gelmişler emekli maaşları için. Orada konuşulanı söylüyorum.

İşgücü piyasası tarihi seviyede! Bakan Şimşek verileri paylaştı: Enflasyonu düşüreceğiz, gelir dağılımını iyileştireceğiz İşgücü piyasası tarihi seviyede! Bakan Şimşek verileri paylaştı: Enflasyonu düşüreceğiz,... Haberi Görüntüle

İŞTE EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI SENARYOSU

Yüzde 24'lük zamma rağmen 10 bin lirayı geçemeyen emekli sayısı 1 milyon 800 bin. Emekli maaşı 12 bin lira olursa en düşük maaş, 3 milyon 300 bin emekli bundan yararlanıyor. En düşük maaş 12 bin 500 TL olursa bundan 3 milyon 750 bin emekli yaralanacak. TBMM'deki çalışma da bu rakamlar etrafında yapılıyor.

Burada konuşulan şey bütün emeklilere zam değil. En düşük emekli maaşı 10 bin TL'yi, 11 bin mi, 12 bin mi, 13 bin mi yapalım? şeklinde. 12 bin 500 şu an yakın gözüküyor."

Habere Tepki Ver

0

0

0

2

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading