Yandex Metrica

Sitede Ara

Emekliye cillop gibi ikramiye: Ödeme tarihi ve miktarı belli oldu

Emekliye cillop gibi ikramiye: Ödeme tarihi ve miktarı belli oldu

Kurban Bayramı'nın gelmesiyle orta ve dar gelirli, ihtiyaç sahibi emeklilerin tamamına devlet desteği verilecek. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), milyonlarca emekliye vereceği bayram ikramiyesinin ödeme tarihini ve miktarını açıkladı.  Peki 65 yaş aylığı, dul ve yetim maaşı, SED yardımı alanlara ikramiye verilecek mi?  

Ekonomi

09.06.2024, 14:44

Aile Bakanlığının Ramazan Bayramı'nda dar gelirli, ihtiyaç sahibi kişilere verdiği 3000 TL sosyal yardımdan sonra gözler Kurban Bayramı ikramiyelerine çevrilmişti. 16 milyon emeklinin Kurban Bayramı'nda alacağı bayram ikramiyesi ve ödeme tarihi belli oldu. 

Dolardaki baskı kalkıyor! Tam tamına  5 TL'lik hareket olacak: İşte güncel fiyatlar Dolardaki baskı kalkıyor! Tam tamına 5 TL'lik hareket olacak: İşte... Haberi Görüntüle

EMEKLİLERE VERİLECEK KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİNİN TARİHİ BELLİ OLDU

Emeklilerin merakla beklediği Kurban Bayramı ikramiyelerinin banka hesaplarına yatırılacağı tarih belli oldu. Emeklilere 2024 Kurban Bayramı destek ikramiyeleri 10-14 Haziran tarihleri arasında teslim edilecek. 

Bu devlet desteğinden yararlanabilmek için 1 Haziran ve öncesinde emekli maaşına hak kazanmış olmanız gerekiyor. Bu şartı sağlayan tüm emeklilere bayram ikramiyesi 10-14 Haziran 2024 tarihleri arasında verilecek.

Şok karar çıktı! Yüzde 20 zam onaylandı! O tarihten itibaren artık... Şok karar çıktı! Yüzde 20 zam onaylandı! O tarihten itibaren... Haberi Görüntüle

SED YARDIMI ALANLARA İKRAMİYE VERİLECEK Mİ 2024?

Geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nda dar gelirli aileler ve ihtiyaç sahibi kişilere devlet desteği ramazan bayramında nakdi destek sağlanmıştı. Aile Bakanlığı tarafından verilen bu SED ödeme desteğinden sonra gözler Kurban Bayramı ikramiyelerine çevrildi. Peki Kurban Bayramı'nda devlet desteği alanlara ikramiye verilecek mi?

Fiyatları duyan bayilere koşuyor: Sıfır araç piyasasında dev kampanya! 942 Bin TL'den başlayan fiyatlarla... Fiyatları duyan bayilere koşuyor: Sıfır araç piyasasında dev kampanya! 942... Haberi Görüntüle

65 YAŞ AYLIĞI, ENGELLİ MAAŞI ALANLARA İKRAMİYE VERİLECEK Mİ?

Evde bakım maaşı, engelli maaşı ve 65 yaş aylığı alanlar, kurban bayramı ikramiyesinden yararlanmak istiyor fakat bu ikramiyeleri alıp alamayacakları konusunda belirsizlikler vardı. Fakat son dakika açıklamasına göre, 2024 yılı için sosyal yardım ödemesi alan vatandaşlara kurban bayramı ikramiyesi verilmeyecek.

Emeklilere piyango gibi destek müjdesi! Bunu yapan emekliler 18.000 TL ek ödeme alabilecek Emeklilere piyango gibi destek müjdesi! Bunu yapan emekliler 18.000 TL... Haberi Görüntüle

DUL VE YETİM MAAŞI ALANLARA MÜJDE

Dul ve yetim maaşı alan vatandaşlara ise Kurban Bayramı ikramiyesi hisse oranlarına göre hesaplanarak yatırılacak. Vefat eden sigortalı bir kişinin çocuğu olması durumunda eşine %50 ödeme tahsis edilecek.

Bu kapsamda çocuklara ise yetim maaşı olarak %25 hisse oranında ödeme yapılacak. Vefat eden sigortalı kişinin çocuğu olmaması halinde, dul maaşı alacak kişilere yapılacak ödeme %75'e yükselecek. Emekli bayram ikramiyeleri de bu hisse oranlarına göre tahsis edilecek.

Habere Tepki Ver

3

2

0

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading