Yandex Metrica

Emekliye çifte bayram! 3000 TL bayram ikramiyesinin hesaplara yatacağı tarih belli oldu! Bayram ikramiyesinden kimler yararlanacak?

Emekliye çifte bayram! 3000 TL bayram ikramiyesinin hesaplara yatacağı tarih belli oldu! Bayram ikramiyesinden kimler yararlanacak?

16 milyon emeklinin gözü TBMM Genel Kurulu'ndaki bayram ikramiyesine çevrildi. TBMM, bayram ikramiyesi ile ilgili düzenlemeyi kabul etti. Yeni yasa ile emeklilerin Ramazan ve Kurban bayramlarında alacakları 2000 TL'lik ikramiye yüzde 50 artarak, 3 bin TL'ye çıkartıldı.

Ekonomi

21.03.2024, 12:39

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu (TBMM), 16 milyon emekliyi yakından ilgilendiren bayram ikramiyelerine ilişkin düzenlemenin bulunduğu yeni yargı paketini kabul etti.

Emeklilerin yakından takip ettiği 'Bayram ikramiyesi' düzenlemeleri için gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yasayı onayladığı taktirde bayrama dönük ikramiye ödeme hazırlıkları başlayacak.

Tatil beldelerinde fiyatlar kontrolden çıktı! O ilanı gören gözlerine inanamadı: Dublör müşteri dönemi! Tatil beldelerinde fiyatlar kontrolden çıktı! O ilanı gören gözlerine inanamadı:... Haberi Görüntüle

EMEKLİLERE 2024 YILINDA TOPLAMDA 6000 TL İKRAMİYE VERİLECEK!

Kabul edilen yasa ile birlikte 2000 TL olan bayram ikramiyesinde yüzde 50 artışa gidildi. Yeni artış ile birlikte bayram ikramiyesi 3000 TL'ye çıkmış oldu. Bu sayede 16 milyon emekli, 2024 yılında toplamda 6000 TL bayram ikramiyesi almış olacak.

Fitch açıkladı: Türkiye'ye yatırım yapmaya hazırlanıyorlar Fitch açıkladı: Türkiye'ye yatırım yapmaya hazırlanıyorlar Haberi Görüntüle

EMEKLİ İKRAMİYESİNDEN KİMLER YARARLANABİLECEK?

Bayram ikramiyesi, SGK'dan yaşlılık, vazife malullüğü, malullük, ölüm aylığı ve sürekli iş göremezlik geliri alanlar, emekli ikramiyelerinden yararlanabilecek.

Ek olarak, SGK'dan aylık ödeme alan şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terör mağduru sivil vatandaşlar ikramiyeden yararlanabilecek.

1-2-3-4 çocuğu olanlara müjde! Bakanlık resmen duyurdu: Dev ödeme hesaplara yattı 1-2-3-4 çocuğu olanlara müjde! Bakanlık resmen duyurdu: Dev ödeme hesaplara... Haberi Görüntüle

EMEKLİ İKRAMİYE ÖDEMESİ NİSAN VE HAZİRAN AYINDA GERÇEKLEŞECEK

İlk ikramiye ödemesi bu yıl 10-12 Nisan 2024 tarihleri arasında başlayack olan Ramazan Bayramı için gerçekleşecek.

Bayram ikramiyelerinin 1-9 Nisan tarihleri arasında emeklilerin banka hesaplarına yatırılması bekleniyor.

2024 yılının ikinci ikramiyesi ise 16-19 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan Kurban Bayramı için ödeme sağlanacak.

Kurban Bayramı ödemelerinin emeklilere 10-15 Haziran tarihleri arasında yapılması planlanıyor.

Habere Tepki Ver

3

1

0

0

0

1

0

0

Yorumlar (0)

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading