Yandex Metrica

Emekliye baklava tadında ikramiye: Ödemeler o tarihte hesaplara yatacak

Emekliye baklava tadında ikramiye: Ödemeler o tarihte hesaplara yatacak

Milyonlarca emekliye baklava tadında ikramiye! Kurban Bayramı'na 1 aydan az kala emeklilere verilecek olan bayram ikramiyesinin detayları belli oldu. Peki Ramazan Bayramı'nda 3 bin TL ikramiye alan emekliler Kurban Bayramı'nda kaç TL ikramiye alacak, ödemeler ne zaman hesaplara yatacak?

Ekonomi

03.06.2024, 14:28

Kurban Bayramı'ndan 16 milyon emeklinin beklentisine cevap veren Türkiye ikramiye miktarı ve tarihlerini açıkladı. Sosyal devlet kapsamında vatandaşlarının yanında olmaya devam eden Türkiye, ikramiye ödemelerini hesaplara yatıracak.

Ramazan Bayramı öncesi emekli ikramiyelerine ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Emeklilerimizin bayram ikramiyelerinde bütçe imkanlarını tekrar zorlama pahasına bir artış yapmayı planlıyoruz Önümüzdeki bayram bu rakamı yüzde 50 artış ile 3 bin liraya yükselteceğiz" ifadelerini kullanmıştı.

Peynir ekmek gibi araba satacaklar! Nissan'dan dev kampanya: İster 100 bin indirim ister 500 bin alım desteği Peynir ekmek gibi araba satacaklar! Nissan'dan dev kampanya: İster 100... Haberi Görüntüle

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK 2024?

Emeklilerin dört gözle beklediği kurban ikramiyeleri bayrama bir aydan az bir süre kala merak konusu oldu. urban Bayramı bu yıl 15 – 19 Haziran tarihleri arasına denk geliyor. Bu durumda emekliler için ikramiye ödemesi de 10-14 Haziran haftasında yapılacak. İkramiye alabilmek için aylık hak etmiş olma şartı gereği 1 Haziran ve öncesinde maaş hak etmiş olanlara ikramiye ödemesi yapılacak.

Ayrıca devletin verdiği bayram ikramiyesinden yararlanmak isteyen yeni emekliler için son tarihin  31 Mayıs olacağı ifade edildi. Bu karar göre 1-31 Mayıs tarihleri arasında emekli olacakların işlemleri 1 Haziran’da başlayacak. 31 Mayıs’a kadar emekli olanlar Kurban Bayramı ikramiyesinden yararlanabilecek.

IMF öngörüsünü paylaştı: 2028 yılında Türkiye, dünyanın en büyük 9. ekonomisine sahip olacak! İngiltere ve Fransa'yı geride bırakacak! IMF öngörüsünü paylaştı: 2028 yılında Türkiye, dünyanın en büyük 9.... Haberi Görüntüle

DUL VE YETİM MAAŞI ALANLAR DİKKAT

Öte yandan dul ve yetim maaşı alanlara, bayram ikramiyesi hisse oranlarına göre yatırılacak. Vefat eden sigortalının çocuğu olması durumunda eşine %50 oranında ödeme yapılıyor. 

Bu kapsamda çocuklara ise yetim maaşı olarak %25 hisse oranında ödeme yapılıyor. Vefat eden sigortalının çocuğu olmaması durumunda ödeme %75’e yükseliyor. Emekli bayram ikramiyeleri de bu hisse oranına göre yatırılacak.

Habere Tepki Ver

404

829

59

76

51

5

7

53

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading