Yandex Metrica

Sitede Ara

Emeklinin sabrı kalmadı! Gözler 3 Temmuz'a çevrildi! Emekli vatandaşlara özel 4 yeni zam formülü masada!

Emeklinin sabrı kalmadı! Gözler 3 Temmuz'a çevrildi! Emekli vatandaşlara özel 4 yeni zam formülü masada!

Türkiye'de milyonlarca emekli vatandaş 6 aylık enflasyon oranı kapsamında Temmuz ayında açıklanması beklenen oranları bekliyor. Emekli vatandaşlara Temmuz ayı enflasyon oranı sonrasında yeni zamlar masaya yatırıldı. İşte emekli vatandaşlar için 4 yeni zam formülü…

Ekonomi

17.06.2024, 13:29

16 milyondan fazla emekli vatandaş Türkiye'de aylık enflasyon oranlarının açıklanmasını bekliyor. 3 Temmuz'da açıklanması beklenen enflasyon oranları kapsamında emekli vatandaşlar da merakla enflasyon oranı sonrası açıklanacak zam oranlarını merak ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan emekli maaşı için devreye girdi ABD'den talimat verdi: Bitirin bu işi Cumhurbaşkanı Erdoğan emekli maaşı için devreye girdi ABD'den talimat verdi:... Haberi Görüntüle

6 AYLIK ENFLASYON FARKI EMEKLİYE YANSITILACAK MI?

Haziran ayında 5 aylık enflasyonun 22.72 olmasından sonra SSK ve BAĞ-KUR emeklilerinin yanı sıra memur emeklisi ve asgari ücret çalışanları da enflasyon oranı sonrasında maaşlarına yapılacak zamları merak ediyor. Ancak emekli vatandaşlar için yapılacak olan zam oranına ilişkin bakanlık tarafından yeni formüller masaya yatırıldı.

3 Temmuz'da açıklanması beklenen SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yönelik 6 aylık enflasyon oranı zamları kapsamında yüzde 25 ila 30 oranında zam yapılması bekleniyor. Ancak memur emeklisi için ise toplu sözleşme artışı üzerinden enflasyon farkı zammı yapılacağı iddia ediliyor. 

İslam Memiş açık açık tarih verdi: Altın yatırımcıları bunu kaçırmasın! İslam Memiş açık açık tarih verdi: Altın yatırımcıları bunu kaçırmasın! Haberi Görüntüle

EMEKLİYE 3 YENİ ZAM FORMÜLÜ MASADA

Enflasyon oranı kapsamında refah payı oranları da gündeme gelmekte. Emekli vatandaşlar için refah payı göz önünde bulundurularak 10-15 puan uygulamaya koyulacağı, ancak enflasyon oranları kapsamında yüzde 35- 40 oranında artış yapılması bekleniyor. 

Taban maaş aylıklarında değişime gidileceği yeni formüller arasında yerini alırken, 7 bin 500 TL olan taban maaşının emekliler için 10 bin TL'ye çıkartılması da Temmuz ayı enflasyon oranıyla gündemde. 

Kök aylıklarda da seyyanen ödeme de yeni formüller arasında yerini aldı. 6 aylık enflasyon oranının açıklanmasının ardından yeni formüller de netliğe kavuşacak olup Meclis'ün onayından geçmesi bekleniyor. Meclis onayının ardından emekliler için ilave zam artışları belirlenen günlerde hesaplara yatırılacak. 

Habere Tepki Ver

4

0

0

0

0

0

0

0

Kübra BEYAZOĞLU

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading