banner2

Emeklilik maaş hesaplama nasıl yapılır? Yarın emekli olsam kaç para alırım?

4A, 4B, 4C için çeşitli robotlar vasıtasıyla kolay bir şekilde emekli maaşı açıklanıyor. Vatandaşlar bugün emekli olsam ne kadar maaş alırım? 4A emekli maaşı hesaplama nasıl yapılır? Şeklindeki soruların yanıtlarını merak ediyor. İşte soruların yanıtları...

Ekonomi 09.02.2022, 14:49
Abone ol
Emeklilik maaş hesaplama nasıl yapılır? Yarın emekli olsam kaç para alırım?

Emekliler, memurlar ve çalışanları ilgilendiren konuya ilişkin Bugün emekli olsam ne kadar maaş alırım? 4A emekli maaşı hesaplama nasıl yapılır? sorularının yanıtı büyük oranda beli oldu. 22 yılı için, önemli noktaları açıklayacağız.

BUGÜN EMEKLİ OLSAM NE KADAR MAAŞ ALIRIM?

SGK aylık hesaplama işlemleri internet üzerinden kolaylıkla yapılabiliyor. Uzunca bir süre aktif olarak SGK'ya bağlı çalışan vatandaşlar aylık hesaplama isteyebilirler. Daha önceleri emekli maaşı hesaplama SGK işlemleri o kadar kolay yapılmıyordu fakat günümüzde SGK maaş hesaplama işlemleri kolaylıkla yapılabiliyor.

SGK emekli maaşı sorgulaması için https://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/ linkine tıklayarak gerekli alanları doldurmak gereklidir.

Emekli aylık maaş hesaplaması SGK'nın sitesine giriş yapıldıktan sonra, TC Kimlik Numarası, SSK Sicil Numarası, Baba Adı, Nüfus İl, Doğum Tarihi kısımlarını doldurulduğunda sorgulama butonuna tıklayarak yapılmaktadır.

4A EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA YÖNTEMİ

4A emekli maaşı hesaplama robot Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu'nun internet sitesinde kullanılabilir.

Sosyal Güvenlik Kurumunun vatandaşların hizmetine sunduğu emekli maaşı hesaplama robotu ile emekli aylık bilgisi limiti öğrenilebiliyor.

SGK emekli maaşı sorgulama işlemleri; https://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/ adresine giriş yapıldıktan sonra TC Kimlik Numarası bilgisi, SSK Sicil Numarası, baba adı, nüfusa kayıtlı olunan il, doğum tarihi kısımları doldurulduktan sonra sorgula butonuna tıklanarak yapılabilir. Fakat işlem sonrası emekli maaşı sorgulama ekranı açıldığında prim günü sayısı 3600 günden az kişinin emekli aylık bilgisi ekranda görülmeyecektir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!