Yandex Metrica

Emeklilik hayali kurabilirsiniz! SGK'dan erken emeklilik müjdesi: Artık yaş şartı aranmayacak!

Emeklilik hayali kurabilirsiniz! SGK'dan erken emeklilik müjdesi: Artık yaş şartı aranmayacak!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) erken emekli olmak isteyen vatandaşlara yeni şartları açıkladı. Emeklilikte artık yaş şartı aranmayacak!

Ekonomi

04.04.2024, 21:07

SGK'dan erken emekli olmak isteyen vatandaşlara 10 yıl müjdesi geldi. Buna göre SGK, 1800 gün prim ödeme şartı ile vatandaşa erken emeklilik avantajı sunuyor. SGK, 1800 prim gününü doldurmuş olan vatandaşlara emeklilik fırsatı doğduğunu açıkladı. Peki ama şartlar neler?

Emekli borçlarına çizik! 4A 4B 4C emeklisine müjde TBMM'den geldi: O tarihte tüm borçlar silinecek Emekli borçlarına çizik! 4A 4B 4C emeklisine müjde TBMM'den geldi:... Haberi Görüntüle

NASIL ERKEN EMEKLİ OLUNUR?

SGK, doktor raporu ile kanıtlanmış olan en az %60 iş gücü kaybı çalışamaz raporu olan, yani sağlığı çalışmaya elverişli olmayan vatandaşlara erken emeklilik durumunun verildiğini açıkladı. Aynı zamanda kanser, tüberküloz, AIDS, organ yetmezliği, beyin felci parkinson gibi hastalıkları bulunan vatandaşlar da erken emeklilikten faydalanabiliyor.

Bir başka erken emeklilik durumu da iş kazası yaşayan vatandalar için. Meslek hastalığı ya da iş kazası yaşayan vatandaşlar da SGK'nın erken emeklilik şartını karşılayarak emekli olabiliyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading