Yandex Metrica

Emeklilerin cebi dolacak! Az önce açıkladı: Emekli maaş zammı ve Asgari ücret artış tarihi...

Emeklilerin cebi dolacak! Az önce açıkladı: Emekli maaş zammı ve Asgari ücret artış tarihi...

Milyonlarca emeklinin beklediği maaş zammı ve asgari ücrete gelecek olan artış yakından takip ediliyor. Emeklilerin Temmuz ayında 6 aylık enflasyona göre zam alması beklenirken asgari ücretli çalışanlar için zam yapılmayacağı hükümet tarafından açıklanmıştı. Ancak...

Ekonomi

15.06.2024, 18:06

Temmuz ayında yapılması planlanan maaş zamları en çok emekliler ve asgari ücretli çalışanlar tarafından yakından takip ediliyor ve araştırılıyor. 

Uzmanlara göre hem asgari ücrete hem de emekli maaşlarına zam gelmesi bekleniyor. Çünkü vatandaşların şu anki kazançları açlık sınırının çok altında olarak görünmekte. 

Temmuz ayına kısa bir süre kala gündeme gelen tek soru Emekli maaşlarına ve Asgari ücrete zam gelecek mi? Emekliye Temmuz ayında kesin olarak zam gelmesiyle birlikte 6 aylık enflasyon oranları emekli ödeneklerine yansıyacak. Fakat asgari ücret ile iligi hala tartışmalar devam etmekte. 

CNBC-e’ye açıklamalarda bulunan Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Okan Güray Bülbül milyonlarca emekli ve asgari ücretlinin merak ettiği soruları yanıtladı.

Mini EYT Meclis'te! Prim ve yaş hesabı topyekûn değişti: Milyonlara erken emeklilik müjdesi Mini EYT Meclis'te! Prim ve yaş hesabı topyekûn değişti: Milyonlara... Haberi Görüntüle

TEMMUZD'DA EMEKLİ KÖK MAAŞ ZAMMI YÜZDE KAÇ OLACAK?

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Okan Güray Bülbül, Emekliye Temmuz’da Temmuzda kümülatif yüzde 27’lik bir zam beklediğini belirten Bülbül, refah payı zammı ile birlikte bunun yüzde 30’a yükseleceğini ancak daha fazlasını beklemenin mümkün olmadığını dile getirdi.

Vergi paketi komisyonda kabul edildi: En düşük emekli aylığı artıyor Vergi paketi komisyonda kabul edildi: En düşük emekli aylığı artıyor Haberi Görüntüle

TEMMUZ 2024 EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI NE KADAR OLACAK?

Bülbül, Şu anda 3.7 milyon emekliye ödenen en düşük emekli maaşının 12.000 ya da 12.500 TL civarında olacağını tahmin ettiğini belirten  ancak emeklilerin bu duruma tepkisinin yüksek olacağını ifade etti.

Emekliye müjde saat 08:05'de geldi! O tarihte 100.000 TL hesaplara yatacak: Emekliye müjde saat 08:05'de geldi! O tarihte 100.000 TL hesaplara... Haberi Görüntüle

TEMMUZ AYINDA ASGARİ ÜCRETE ZAM GELECEK Mİ?

Bülbül, Bayramdan sonra böyle bir gelişme olabileceğini ancak bunun düşük bir ihtimal olduğunu dile getirdi.

 

 

 

Habere Tepki Ver

1

3

1

0

0

0

0

1

Kübra Ak

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading