Emeklilere yeniden zam müjdesi! Dev rakam belli oldu

Emekliye müjdeler art arda geliyor. Emekli maaşına ek olarak sunulacak destekler kapsamında 750 TL'den 3 bin TL'ye kadar ödeme almak mümkün hale geldi. Geri ödeme şartı ve ek koşul olmadan verilecek destekler maaşlara anında yansıyacak.

Ekonomi 14.02.2022, 15:33
Emeklilere yeniden zam müjdesi! Dev rakam belli oldu

Kamu bankaları emekli maaşına ek ödeme yapmaya devam ediyor. 2022 yılından emekli maaş zammının belli olmasından sonra, Emekli Sandığı, SSK ve Bağkur emeklisinin geçim desteğinden ne ölçüde yararlanabileceği belli oldu. 

KAMU BANKALARI DESTEK ÖDEMESİ YAPIYOR

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank üzerinden emekli maaşlarını alanlar destek ödemesinden yararlanabilecek. 

3 YILLIĞINA MAAŞ TAŞIMA ŞARTI VAR

Bu üç kamu bankası 750 TL'ye varan oranlarla verilecek ödemeden yararlanmak için 3 yıllığına emekli maaşını taşımış olma şartı dışında herhangi bir olmayacak. 

750 TL'YE KADAR ÇIKARILDI

1500 TL ve altında emekli maaşları için verilen 500 TL'lik destek, 2500 TL ve üzeri emekli maaşı alanlara özel 750 TL'ye kadar çıkarıldı. 

BANKALAR ÖDEME YAPMAYA BAŞLADI

SGK ile yapılan anlaşma sonrası bankalar emekli maaşlarına ek ödeme yapmaya başladı. SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı kapsamında yer alan emeklilerin yararlanabildiği ödemeler kapsamında SGK emeklileri aylık maaşları tutarına göre yapılan hesaplar ile ödeme alabilecek. 

2022 yılında en düşük emekli maaşının 1000 TL arttırılması sonrası bu oranın ilerleyen dönemde daha da yükselmesi bekleniyor. 

ŞEKERBANK 3000 TL VERİYOR

En kritik detay ise emeklilerin maaşlarını alacakların bankaları doğru seçmeleri olacak. Buna göre Şekerbank 3000 TL'ye kadar nakit destek ödemesi yapıyor. 

TEB ve Yapı Kredi Bankası ise 2750 TL'ye kadar ödeme yaparken, Akbank ve ING ise 2500 TL'ye kadar ödeme yapıyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!