Yandex Metrica

Emeklilere müjdeli haber! Bayram ikramiyesi yükseliyor! Kısa sürede duyurusu yapılacak!

Emeklilere müjdeli haber! Bayram ikramiyesi yükseliyor! Kısa sürede duyurusu yapılacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geride kalan seçimlerde yeniden zaferini ilan etmesinin ardından emeklilere verilecek bayram ikramiyesine zam açıkama yapması bekleniyor.

Ekonomi

23.01.2024, 20:58

Bayram ikramiyesi ne kadar oldu, milyonlarca emeklinin cevabını beklediği bir soru. Kurban Bayramı'na kısa süre kala Ramazan Bayramı'ndan önce 2000 TL olarak ödenen bayram ikramiyesinin zam alıp almayacağı merak ediliyor. İşte bayram ikramiyesi zammı ile ilgili merak edilenler ve detaylar...

Emekli ikramiyesi ne zaman ödenecek diye merak eden SSK, Bağ-Kur, memur emeklisi ve EYT emeklisi için Haziran ayında peş peşe müjdeler gelmeye devam ediyor. Emeklileri kendi bankalarına çekmek isteyen bankalar promosyon müjdesini duyurdu ardından da hükümetten açıklama geldi. bankaların promosyon ücretleri Haziran ayına özel olarak yükselirken emekli bayram ikramiyesi zamlı müjdesi de az önce geldi. Emekliler bu ayı keyiften 4 köşe geçirecek. Çünkü emekli Bayram ikramiyesine zam geliyor. Promosyon zamları ise bu sabah saatlerinde ilan edildi. Tüm emeklilerin faydalanacağı ödemeler için açıklama yarın yapılacak nokta milyonlarca emeklinin yüzünü güldürecek bayram ikramiyesi zammı ile ilgili uzmanların tahminleri de var. Peki Kurban Bayramı'ndan önce hesaplara yatırılacak olan bayram ikramiyesi ne kadar olacak?

Çinli otomobil devi BYD, Türkiye'de ilk 3'e oynayacak! Çinli otomobil devi BYD, Türkiye'de ilk 3'e oynayacak! Haberi Görüntüle

BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR OLACAK?

Bayram ikramiyesinin Kurban Bayram öncesinde hesaplara yatırılması bekleniyor. Ödenecek olan miktarın 3000 TL'ye çıkartılacağı kulislerde konuşuluyor. Geride kalan seçim sonrası emeklinin yüzünü güldürecek güzel haberler ard arda gelmeye başladı. Haziran ayının ilk günü itibariyle bankalar yeni promosyon ücretlerini açıkladı. Maaş aralığına göre verilecek olan promosyonlar artık 15.000 TL'ye kadar yükseliyor. Emekliye başka bir müjde ise hükümetten geldi. Seçim öncesi konu ile ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli bayram ikramiyesine Kurban Bayramı öncesinde zam geleceğini duyurmuştu. SSK Bağ Kur ve memur emeklisi ve EYT emeklisi olan tüm vatandaşların faydalandığı bayram ikramiyesi yükseliyor. Ramazan Bayramı öncesi 2.000 TL'ye yükselen Bayram ikramiyesine en az yapılacak zam %50 olacak. Yani bayram ikramiyesi 3000 TL'ye kadar çıkacak. Asgari ücrete gelecek zam beklenirken emeklilere verilecek bayram ikramiyesinin alacağı zam vatandaşları sevindirecek. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading