Yandex Metrica

Sitede Ara

Emekliler karalar bağlayacak! Ek zam ve kök maaş düzenlemesinden kötü haber

Emekliler karalar bağlayacak! Ek zam ve kök maaş düzenlemesinden kötü haber

Emekliler bu haber ile karalar bağlayacak. AK Parti'nin Kızılcahamam kampında alınan kararlar ışığında, Temmuz ayında ne asgari ücrette ne de emekli aylıklarında artış olacak. Ancak memurların Temmuz ayında yüzde 17,4 oranında zam alacakları belirtildi.  

Ekonomi

04.06.2024, 12:31

Türkiye'deki yükselen enflasyon, ardı ardına gelen zamlar ve geçim sıkıntısıyla mücadele eden milyonlarca emekli ve asgari ücretliye kötü bir haber geldi. Ekonomim'den Besti Karalar'ın haberine göre, AK Parti'nin Kızılcahamam kampında asgari ücretliler ve emekliler için beklenen kararlar alınmadı.

AK Parti yönetimi, EYT gibi geçmişte seçim öncesinde yapılan popülist düzenlemelerden tamamen kaçınacaklarını açıkladı. Muhalefetin vaatleri ise AK Parti'nin gündeminde yer almayacak.

Engelli maaşı, evde bakım maaşı ve 65 yaş aylığı alanlar müjde: Bakanlık resmen duyurdu: Dev zam hesaplara yattı Engelli maaşı, evde bakım maaşı ve 65 yaş aylığı alanlar... Haberi Görüntüle

EMEKLİLER KARALAR BAĞLAYACAK

Temmuz ayında asgari ücrette veya emekli aylıklarında herhangi bir artış veya kök maaşta bir iyileştirme planlanmıyor.

Mayıs ayında enflasyon, aylık bazda yüzde 3,37 olarak açıklandı. Yıllık bazda ise beklenen zirve yüzde 75,45 ile gerçekleşti. Bu durum, SSK, Bağ-Kur, memur emeklisi ve memurlar için kesinleşen 5 aylık zam oranını belirledi.

Altında rüzgar tersine döndü! İslam Memiş uyardı: Balon patlayabilir! İşte Cumhuriyet altını, 22 ayar bilezik, gram ve çeyrek altın fiyatı... Altında rüzgar tersine döndü! İslam Memiş uyardı: Balon patlayabilir! İşte... Haberi Görüntüle

MEMURLARIN 5 AYLIK ZAM ORANLARI

Memurlar için kesinleşen 5 aylık zam oranları şu şekildedir;

  • 5 aylık enflasyon: Yüzde 22.72 oldu.
  • 5 aylık SSK, Bağ-Kur emekli zammı: Yüzde 22.72 oldu.
  • 5 aylık memur enflasyon farkı: Yüzde 6.72 oldu.
  • 5 aylık memur toplu sözleşme zammı: Yüzde 10 oldu.
  • 5 aylık enflasyon farkı dahil zam oranı: Yüzde 17.4 oldu.
Benzin, motorin ve LPG fiyatları değişti: Araç sahipleri dikkat! İşte 9 Temmuz 2024 akaryakıt fiyatları Benzin, motorin ve LPG fiyatları değişti: Araç sahipleri dikkat! İşte... Haberi Görüntüle

3 TEMMUZ'DA NETLİK KAZANACAK

Merakla beklenilen memurların maaşları 3 Temmuz'da (2024) netlik kazanacak. Ancak, emekliler ve 17 bin 2 TL alan asgari ücretliler Temmuz ayında herhangi bir zam alamayacak ve enflasyonla mücadele etmek zorunda kalacaklar.

Habere Tepki Ver

0

2

2

0

3

0

0

1


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading