banner2

Emekliler bu haberi bekliyordu! 9 bin TL'ye yükseldi

Özel bankaların rekabeti ile emekli promosyonlarını 8-9 bin liraya kadar yükseldi. Devlet bankaları ile özel bankaların promosyon rakamları arasındaki fark açılırken Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, promosyon rakamlarına ilişkin açıklama yaptı. İşte detaylar...

Ekonomi 24.10.2022, 11:04
Abone ol
Emekliler bu haberi bekliyordu! 9 bin TL'ye yükseldi

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, bankaların emekli promosyonuna ilişkin açıklama yaptı.  Ergün, promosyon rakamının SGK ile bankalar arasında imzalanan protokolle belirlendiğine dikkati çekerken şu şekilde konuştu:

SGK ile bankalar arasında imzalanan protokol asgari promosyon rakamlarını belirliyor. Bu protokol son olarak Mart 2020'de imzalanmıştı. O tarihten bugüne kadar ekonomik göstergeler çok değişti. Özel bankalar bunu dikkate alarak promosyon rakamlarını yükseltti ama kamu bankaları bu konuda adım atamadı. 

'EMEKLİLER 8-9 BİN LİRA PROMOSYON ALMAYA BAŞLADI'

Özel bankaların birbirleriyle rekabeti sayesinde emekliler 8-9 bin lira promosyon almaya başladı. Bu konuda rekabet olmasaydı, bu rakamlar söz konusu olmazdı. Buna karşın kamu bankalarının rakamları hala çok düşük, onlar da bu yarışa katılmalı.

Çünkü Anadolu'nun birçok ilçesinde özel bankaların şubesi olmadığı için emeklilerimiz kamu bankalarından aylık almak zorunda kalıp, yüksek promosyon imkanından yararlanamıyor."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!