banner2

Emekli ve memura 3’ü bir arada müjdesi: Temmuz zammı netleşti: Refah payı sevindirecek! Emekli ve memur maaşları ne kadar, kaç TL olacak?

Cumhurbaşkanlığı seçimlerin bitmesinin ardından tüm gözler Temmuz ayında yapılacak olan ara zamma çevrilmiş durumda. Temmuz ayında yapılacak olan ara zam hesabı şimdiden yapılmaya başlandı. Emekli ve memura yapılacak olan zammın içinde refah payı ve son 4 ayın enflasyon rakamları da esas alınarak hesaplanacak. Peki, Emekli ve memur maaşları ne kadar, kaç TL olacak? İşte detaylar…

Ekonomi 30.05.2023, 17:04 30.05.2023, 17:07
Abone ol
Emekli ve memura 3’ü bir arada müjdesi: Temmuz zammı netleşti: Refah payı sevindirecek! Emekli ve memur maaşları ne kadar, kaç TL olacak?

Memur ve emekliye art arda müjdeler gelemeye devam ediyor. Maaşı o rakamlarda olan memur ve emeklilere devasa maaş zammı geliyor. Bu zam, %85,69 ek zam ve 5.000 TL seyyanen ödeme şeklinde gerçekleşecek. Konuya ilişkin olarak TÜİK enflasyon oranı ve refah payı hesaplamaları da yaptı. İşte Temmuz ayı memur ve emekli maaş hesaplama detayları…

3600 EK GÖSTERGE UYGULANACAK

Ekonomi'de değişim başlarken, 2024 bütçesi için hazırlıklar ve Orta Vadeli Program çalışmaları tamamlanacak. Öncelikli gündem enflasyonun ve cari açığın düşürülmesi olacak. Yatırımlar hız kazanacak ve ekonomi kapsayıcı büyümeyle ilerlemeye devam edecek.

Temmuz ayında yapılacak ek zamla birlikte tüm kamu çalışanlarına 3600 ek gösterge uygulanacak. Memur, şef, tekniker, veri hazırlama kontrol işletmeni ve diğer birinci derece kamu görevlileri bu düzenlemeden yararlanacak.

470 binden fazla memur bu düzenlemeyi ilk etapta faydalanacak. 25 yıllık çalışanın aylığına 600 puanlık bir artışla yaklaşık 2,115 TL eklenirken, ikramiyelerdeki artış da 53 bin TL'den başlayacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!