Emekli ve memur zammında son dakika kararı! Yeni rakam belli oldu

2022 yılında emekli maaşlarına  rekor zamlar bekleniyor. 2021 senesinde memurlara ağırlıkta iyileştirmeler yapılmıştı. Emekliler ise yapılan zamdan memnun kalmamıştı. Milyonlarca asgari ücretli SSK, SGK ve Bağ-Kur emeklisi maaşlarına yapılacak zammı merak içerisinde bekliyorlar. Ocak ayında yapılacak zamlar için ekonomik olarak sıkıntı yaşayan emekliler ve için sevindirici boyutta olacağı konuşuluyor.

Ekonomi 23.01.2022, 15:41 27.02.2022, 17:11
Abone ol
Emekli ve memur zammında son dakika kararı! Yeni rakam belli oldu

Emekliler sabırsızlıkla 2022 Ocak ayında yapılacak zammı bekliyor. 2021 Temmuz ayında maaşlara yapılan zamlar yüksek enflasyon karşısında eriyen emekliler 2022 senesinin başında maaşlarına yapılacak iyileştirme ve zamların ne kadar olacağını merak ediyorlar.

2022'ye girmemize 3 gün kala şimdiden yeni yılda emekli maaşlarına ve yapılacak zamlar konuşulmaya başlandı.

Özellikle asgari ücrete yeni yılda yüzde 50,4'lük yapılan rekor zammın, emekli maaşları için de yapılacağı kulis bilgileri, emeklileri heyecanlandırıyor.

TGRT Haber ekranlarında Cem Küçük ile Günaydın Türkiye programına katılan AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan da, herkesin merakla beklediği emekli zammı hakkında ipucu verdi.

"YÜZDE 50 ORANINDA ZAM OLUR MU..."

Küçük'ün "Emekliye nasıl bir zam yapmayı düşünüyorsunuz yüzde 50 olur mu?" sorusuna cevap veren Özkan, asgari ücretteki fedakarlığın emekli zammında da yapılacağını söyleyerek konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı;

BİN İLE 2 BİN ARASINDA ZAM BEKLENİYOR

2021 temmuz ayında emeklilere 8.45 oranında zam yapılmıştı. Yapılan bu maaş zammı kısa süreli bir rahatlatma sağlamış olsa da çarşı, pazar marketlerde yaşanan enflasyon ve pahalılık alınan zamları eritti.

Ankara kulislerden gelen duyumlara göre emekli maaşlarında sürpriz zamlar yapılacak. Yapılacak zamların 1000 ile 2000 tl arası olacağı konuşuluyor.

EMEKLİLER YÜKSEK ZAM BEKLİYOR

TÜED (Türkiye Emekliler Derneği), en düşük bir emekli maaşının asgari ücret kadar olmasını talep etti. En düşük emekli maaşını 1500 TL olarak değerlendirir ve asgari ücreti de 3000 TL kabul edersek emekli aylığına 1.500 TL civarında bir artış gelmesi beklenir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!