Yandex Metrica

Emekli ve memur emeklisine çifte bayram müjdesi! Temmuz ayı enflasyon zammı kapıda! Toplu sözleşme, refah payı, seyyanen zam oranlarında yeni tahminler!

Emekli ve memur emeklisine çifte bayram müjdesi! Temmuz ayı enflasyon zammı kapıda! Toplu sözleşme, refah payı, seyyanen zam oranlarında yeni tahminler!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2024 Emekli Yılı ilanından sonra 16 milyon emekli ve memur emeklisine promosyon ödemeleri, kamu kurum ve kuruluşlarında indirimler uygulanmaya başlandı. Milyonlarca emekli vatandaş için ise Temmuz ayında 6 aylık enflasyon oranının açıklanması bekleniyor. 

Ekonomi

18.06.2024, 14:27

3 Temmuz günü 6 aylık enflasyon oranları baz alınarak belirlenecek olan Temmuz ayı zammına ilişkin ise refah payı, toplu sözleşme ve seyyanen zam oranları da emekli vatandaşların merak ettiği konular arasında yerini alıyor.

Bakan Bayraktar duyurdu! Gabar'da petrol üretiminde yeni gelişme Bakan Bayraktar duyurdu! Gabar'da petrol üretiminde yeni gelişme Haberi Görüntüle

3 TEMMUZ AYI ENFLASYON ORANIN TAHMİNLERİ

Haziran ayında 5 aylık enflasyon oranının açıklanmasıyla birlikte yüzde 22.72 olarak açıklanan enflasyon oranının Temmuz ayında ne olacağı ise TÜİK verileri tarafından belirlenecek. Emekli vatandaşlara 6 aylık enflasyon farkının yanı sıra Cumhurbaşkanı tarafından açıklanması beklenen refah payı oranının da yüzde 10 olması bekleniyor.

ASELSAN'dan 20 milyon dolarlık yeni sözleşme: KAP duyurusu geldi! ASELSAN'dan 20 milyon dolarlık yeni sözleşme: KAP duyurusu geldi! Haberi Görüntüle

EMEKLİ VE MEMUR EMEKLİSİNE YENİ ÖDEME PLANI

Memur emeklisi vatandaşların da merakla beklediği 6 aylık enflasyon oranlarında ise toplu sözleşme kapsamında enflasyon zammının üzerine yüzde 10 zam daha uygulanması bekleniyor.

Milyonlarca emekli vatandaşın 3 aylık enflasyon oranının açıklanması beklenirken uzmanların tahminine göre yüzde 25.86 oranında zam yapılması bekleniyor. SSK ve BAĞ-KUR emeklisine ise yüzde 25.86 zam yapılması bekleniyor. 

En düşük emekli maaşı tahminleri kapsamında yüzde 50 artışla 15 bin TL civarında artış beklenirken, oransal zam ile yüzde 25 oranında zam yapılması bekleniyor.

3 Temmuz Çarşamba günü TÜİK tarafından açıklanması beklenen enflasyon ve zam oranları sonrasında vatandaşlar da Temmuz ayından sonra alacağı maaşları netleşecek. 

 

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Kübra BEYAZOĞLU

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading