banner2

EMEKLİ VE MEMUR 4 AYLIK ZAM ORANI BELLİ OLDU! 6 aylık enflasyon rakamları ile maaşlara yüzde 30-35 zam + refah payı zammı gelecek

Temmuz ayı yaklaşırken gözler emekli maaşına gelecek olan zamma çevrildi. 6 aylık enflasyon rakamlarının açıklanması ile birlikte maaşlara gelecek olan zamda netleşmeye başladı.

Ekonomi 23.05.2023, 16:24
Abone ol
EMEKLİ VE MEMUR 4 AYLIK ZAM ORANI BELLİ OLDU! 6 aylık enflasyon rakamları ile maaşlara yüzde 30-35 zam + refah payı zammı gelecek

En düşük memur maaşına gelen zammın ardından gözler Temmuz ayında yapılacak olan asgari ücret ve emekli maaşı zammına çevrildi. 6 aylık enflasyon rakamlarının açıklanması ile maaşlara yüzde 30 ile 35 arasında zam beklenmeye başlandı. Refah payının eklenmesi ile de netleşecek olan emekli maaşı zammı için devlet tarafından yapılacak olan açıklama bekleniyor.

2 AYLIK VERİ KALDI

Geçtiğimiz aylarda en düşük emekli maaşını 7500 TL olarak açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücrete de zam yapılacağını açıklamıştı. Nisan ayı enflasyon oranının aylık bazda 2.39, yıllık bazda ise 43,68 olarak açıklanmasının ardından Temmuz zammı için sadece 2 aylık enflasyon verilerinin açıklanması kaldı. 

Haziran ayı enflasyon verilerinden sonra netlik kazanacak olan zam oranları için tahminler yüzde 30 ile 35 arasında bir zam ve artı olarak refah payının eklenmesi bekleniyor.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!