Yandex Metrica

Sitede Ara

Emekli olmayana devlet müjdeyi verdi: ARTIK O ŞART ARANMAYACAK! Emeklilikte yeni şartlar ve detayları

Emekli olmayana devlet müjdeyi verdi: ARTIK O ŞART ARANMAYACAK! Emeklilikte yeni şartlar ve detayları

Emekli olamayan milyonlara vatandaşa devlet tarafından güzel bir haber verildi. Emekli aylığı olmayanlara maaş bağlanacak. Devlet bu maaşın detaylarını açıkladı.

Ekonomi

23.01.2024, 20:58

Hükümet tarafından yapılan açıklamaya göre, emekli olmayan 65 yaş ve üstü vatandaşlara aylık bağlanarak destek olunacak. Bu vatandaşların her ay hesaplarına düzenli ödeme yapılacak. Bunun için herhangi bir gelirlerinin olmaması gerek. 

Emeklinin gündemi ek zam! AK Partili isim açıkladı: En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Emeklinin gündemi ek zam! AK Partili isim açıkladı: En düşük... Haberi Görüntüle

İŞTE O AYLIK İÇİN ARANAN ŞARTLAR...

Devlet emekli olamayan ve maaş almayan 65 yaş üstü vatandaşlara düzenli ödeme yapacağını bildirdi. Aylıktan yararlanmak isteyen kişilerin 65 yaş üstünde olması, T.C. vatandaşı olması, Sosyal hizmetler kanuna göre herhangi bir nafaka veya harçlık almaması, aylık gelirin hane halkının sayısına göre asgari ücretin üçte birinden az olması ve valilik tarafından raporlanmış sosyal güvencesi olmama şartlarına sahip olmaları gerekmektedir.

65 yaş aylığı, engelli ve evde bakım maaşı alanlara müjde: Bakanlık resmen duyurdu: Ödemeler o tarihte hesaplara yatıyor 65 yaş aylığı, engelli ve evde bakım maaşı alanlara müjde:... Haberi Görüntüle

BAŞVURULAR VALİLİK YA DA KAYMAKAMLIĞA YAPILMALI

65 yaş ve üstü vatandaşlar istenilen belgelerle ikamet ettikleri bölgeye bağlı valilik ya da kaymakamlığa başvurularını yapmalılar. Başvuruların olumlu sonuçlanmasıyla aylıları 3 ayda bir Ziraat veya PTT bankalarına yatacak.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading