banner2

Emekli olmayana devlet müjdeyi verdi: ARTIK O ŞART ARANMAYACAK! Emeklilikte yeni şartlar ve detayları

Emekli olamayan milyonlara vatandaşa devlet tarafından güzel bir haber verildi. Emekli aylığı olmayanlara maaş bağlanacak. Devlet bu maaşın detaylarını açıkladı.

Ekonomi 31.05.2023, 17:30 31.05.2023, 17:38
Abone ol
Emekli olmayana devlet müjdeyi verdi: ARTIK O ŞART ARANMAYACAK! Emeklilikte yeni şartlar ve detayları

Hükümet tarafından yapılan açıklamaya göre, emekli olmayan 65 yaş ve üstü vatandaşlara aylık bağlanarak destek olunacak. Bu vatandaşların her ay hesaplarına düzenli ödeme yapılacak. Bunun için herhangi bir gelirlerinin olmaması gerek. 

İŞTE O AYLIK İÇİN ARANAN ŞARTLAR...

Devlet emekli olamayan ve maaş almayan 65 yaş üstü vatandaşlara düzenli ödeme yapacağını bildirdi. Aylıktan yararlanmak isteyen kişilerin 65 yaş üstünde olması, T.C. vatandaşı olması, Sosyal hizmetler kanuna göre herhangi bir nafaka veya harçlık almaması, aylık gelirin hane halkının sayısına göre asgari ücretin üçte birinden az olması ve valilik tarafından raporlanmış sosyal güvencesi olmama şartlarına sahip olmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR VALİLİK YA DA KAYMAKAMLIĞA YAPILMALI

65 yaş ve üstü vatandaşlar istenilen belgelerle ikamet ettikleri bölgeye bağlı valilik ya da kaymakamlığa başvurularını yapmalılar. Başvuruların olumlu sonuçlanmasıyla aylıları 3 ayda bir Ziraat veya PTT bankalarına yatacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!