Yandex Metrica

Emekli olmak isteyene yeni düzenleme! Kademeli emeklilik düzenlemesinde yeni dönem! Yaş şartı kaldırılacak mı?

Emekli olmak isteyene yeni düzenleme! Kademeli emeklilik düzenlemesinde yeni dönem! Yaş şartı kaldırılacak mı?

Milyonlarca emeklilik hayali kuran vatandaşlara yeni torba yasa düzenlemesi kapsamında kademeli emeklilikte yeni bir düzenleme olup olmayacağı merak konusu. Yaş sınırının değişmesi gündeme gelirken emekli olma hayali kuran vatandaşlarda merak ettiklerini araştırıyor.

Ekonomi

24.06.2024, 17:26

Emekli vatandaşlar için yeni reform paketi gündeme gelirken 2000 yılı ve 2008 yılları arasında sigortalı olarak işe başlayan ve emeklilik hayali kuran vatandaşlar için EYT düzenlemesi yürürlüğe girmiş milyonlarca kişi emekli olmuştu.

Ne altın ne petrol yeni kral lityum! Bilim adamları yüzyılın keşfi olarak yorumladı: Türkiye'de de var Ne altın ne petrol yeni kral lityum! Bilim adamları yüzyılın... Haberi Görüntüle

EMEKLİLİK HAYALİ KURANLARDAN YENİ TALEP

Kademeli emekliliğe ilişkin merak edilenler oldukça yüksek. EYT düzenlemesi kapsamında Eylül 1999 da girişi yapılan emekli vatandaşlar için bu tarihten sonra sigortaya giriş yapanlar emekli olamadı. Emekli olamayanlar ise işe ilk giriş tarihleri göz önünde bulundurularak yeniden bir düzenlemeye gidilmesi gerektiğini belirterek 58-60 yaş şartının kaldırılması talebinde bulundu.

Türkiye ve Rusya arasında nükleer enerji teması! Türkiye ve Rusya arasında nükleer enerji teması! Haberi Görüntüle

CEVDET YILMAZ'DAN AÇIKLAMA

Kademeli emeklilik ile ilgili vatandaşlar günden güne merak ettiklerini araştırırken, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Sosyal güvenlikle ilgili şu anda bir çalışmamız yok" dedi.

 

Habere Tepki Ver

2

8

0

1

2

0

0

1

Kübra BEYAZOĞLU

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading