Emekli maaşlarına ne kadar zam geldi? Bakan Bilgin duyurmuştu! 1354 TL müjdesi

Bakan Bilgin'in emeklilere yönelik zam müjdesinin ardından yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Bir yandan da vatandaşlar en düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Düzenlemeler maaşlara nasıl yansıyacak? şeklindeki soruların yanıtını merak ediyor.

Ekonomi 08.05.2022, 09:28 08.05.2022, 09:30
Abone ol
Emekli maaşlarına ne kadar zam geldi? Bakan Bilgin duyurmuştu! 1354 TL müjdesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in emekliye maaş zammı yapılacağını açıklamasının ardından detaylar merak edilmeye başlandı. 

Emekli maaşı düzenlemesinden 800 bin kişinin faydalanması beklenirken Merkez Bankası’nın enflasyon tahmini ve beklentilere göre hesaplanan rakamlarla emekli ve memur maaşları için Temmuz zammı tablosunun netleşmeye başladığı paylaşıldı.

TABAN MAAŞ 4 BİN TL'YE ULAŞABİLİR

Yeni uygulanacak en düşük emekli maaşı ile ilgili rakam paylaşmayan Bakan Bilgin, “Temmuz ayında bir sürprizimiz olacak, en düşük emekli maaşı artacak. Detayları 1 Mayıs’ta açıklayacağım” ifadelerini kullanmıştı.

13 milyar liralık yıllık maliyete bakıldığında 800 bin kişi için aylık 1.354 TL’lik bir fark ortaya çıktığı belirtilirken bu farkın en düşük maaşlara eklendiğinde zamla birlikte taban maaşın 3.500 lira ile 4.000 lira arasında bir rakama ulaşması beklendiği bildirildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!