Yandex Metrica

Emekli maaşları sil baştan değişiyor! SSK, Bağ-Kur en düşük emekli maaşı 26 bin TL olacak?

Emekli maaşları sil baştan değişiyor! SSK, Bağ-Kur en düşük emekli maaşı  26 bin TL olacak?

Temmuz ayında emeklilere yapılacak zamla birlikte refah paylarında artacak. SSK, Bağ-Kur en düşük emekli maaşı yapılacak ek ödemelerle  26 bin TL'yi bulabilir. 

Ekonomi

12.06.2024, 11:05

Emekli maaşlarına yapılacak olan zam miktarı 3 Temmuz'da açıklanacak olup, ek iyileştirmelerle birlikte daha fazla artışla birlikte emekli vatandaşların cebi bayram edecek. Bu zamla birlikte, maaşlar dışında ek ödemeler ve promosyonlar da artacak, böylece emeklilerin toplam gelirlerinde dikkat çeken bir iyileşme bekleniyor.

Milyonlarca emeklinin gözü gelirlerin artacağı Temmuz ayına çevrildi. Temmuz'da SSK, Bağ-Kur ve memur emeklilerinin maaşlarıyla birlikte ek ödemeleri ve promosyonları da hız kazanmaya başlayacak. Yapılacak olan zama ek iyileştirmeyle desteklenmesi de gündemde. Bu artışlar aynı ay maaşlara yansırken, her ay verilen ek ödemeler de yükselecek.

Karşılıksız 17 bin liralık sosyal yardım verilecek: Ev hanımı, çalışan fark etmiyor! Tek şart... Karşılıksız 17 bin liralık sosyal yardım verilecek: Ev hanımı, çalışan... Haberi Görüntüle

TÜM EMEKLİLERE YÜZDE 20 VE 25 ARTIŞ GÜNDEMDE 

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin kök aylıklarına ilk 6 aylık enflasyon oranında zam, memur emeklilerine ise yüzde 10 artış ve ilk yarıdaki TÜFE'nin yüzde 15'i aşan kısmı üzerinden fark yansıtılacak. Merkez Bankası'nın Piyasa Katılımcıları Anketi'ndeki TÜFE tahminine göre artışın SSK ve Bağ-Kur emeklilerinde yüzde 25.86, memur emeklilerinde yüzde 20.39 çıkması bekleniyor. Buna ilaveten ek iyileştirme de gündemde.

SSK ve BAĞ-KUR emeklileri gözünüz aydın! Zamlı maaşların ödeme günü belli oldu! İşte TAHSİS NO'ya göre ödeme takvimi SSK ve BAĞ-KUR emeklileri gözünüz aydın! Zamlı maaşların ödeme günü... Haberi Görüntüle

KÖK MAAŞ ARTIŞI TEMMUZ ZAMMINA YANSIYACAK 

Bu kapsamda refah payı ve taban aylık artışı masaya yatırılacak. Eğer geçen yıl ve bu yıl olduğu gibi refah payı uygulanırsa emeklilerin kök aylıklarına yansıtılan zam oranı daha da büyüyecek.

Beklenen gün geldi çattı! İslam Memiş, o tarihi işaret ederek gram altın beklentisini paylaştı Beklenen gün geldi çattı! İslam Memiş, o tarihi işaret ederek... Haberi Görüntüle

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 12.500 TL OLACAK 

Taban aylıkta artış yapılması halinde de kök aylığa Temmuz zammı yansıtılacak. Hesaplanan yeni kök aylık ve ek ödemenin toplamı yeni taban aylıktan az ise emeklinin ödemesi yeni taban aylığa tamamlanacak. Burada halen 10 bin lira olan taban aylığın en az 12 bin 500 lira seviyelerine çıkarılabileceği öngörülüyor. 

Aile Bakanlığı duyurdu: 18 yaş üstüne aylık 1.500 TL destek ödemesi! Kimliğinizi göstermeniz yeterli! Aile Bakanlığı duyurdu: 18 yaş üstüne aylık 1.500 TL destek... Haberi Görüntüle

BANKALARDA PROMOSYON YARIŞLARIDA HIZ KAZANACAK 

Temmuz'da artacak maaşlar pek çok emeklinin banka promosyonunu da yükseltecek. Promosyon tutarları '10 bin liranın altı', '10 bin-14 bin 999 lira arası', '15 bin-19 bin 999 lira arası' ve '20 bin lira ve üzeri' şeklindeki 4 maaş dilimine göre farklılık gösteriyor.

 

 

Habere Tepki Ver

4

0

0

0

1

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading