banner2

Emekli maaşına rekor zam sonrası bir müjde de asgari ücrete geldi! Erdoğan o tarihi işaret etmişti: Asgari ücret 10 bin TL'nin üzerine çıkıyor

En düşük emekli maaşının 7 bin 500 TL olmasıyla birlikte gözler asgari ücrete çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ara zam için Mayıs ayını işaret etmişti. Şimdi asgari ücrete ara bir zammın yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor. Kulislerde seçim öncesi asgari ücretin 10 bin TL'nin üzerine çıkabileceği konuşuluyor.

Ekonomi 25.03.2023, 11:42 25.03.2023, 11:59
Abone ol
Emekli maaşına rekor zam sonrası bir müjde de asgari ücrete geldi! Erdoğan o tarihi işaret etmişti: Asgari ücret 10 bin TL'nin üzerine çıkıyor

En düşük emekli maaşı 7 bin 500 TL'ye çıktı. Müjdeyi geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı. Emekli aylıklarının artmasıyla birlikte gözler asgari ücrete yapılacak ara zamma çevrildi.

ASGARİ ÜCRET 10 BİN TL'NİN ÜZERİNE ÇIKABİLİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücrete olası bir ara zam için Mayıs ayını işaret etmişti. Beklentiler gelmeye devam ederken kulislerden alınan seçim öncesi son bilgilere göre asgari ücret 10 bin TL'nin üzerine çıkabilir. 

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞINA YAPILAN ZAM ORANI KADAR ARTIŞ YAPILABİLİR

Show Haber'in haberine göre en düşük emekli maaşı 5 bin 500 TL'idi. Yüzde 36,4 artışla 7 bin 500 TL'ye yükseltilmesi kararı alındı. En güçlü beklenti asgari ücretin seçim öncesinde 10 bin TL'ye çıkması yönünde. Ancak bazı tahminlere göre asgari ücrete de en düşük emekli maaşına yapılan zam oranı kadar artış yapılabilir. Bu da asgari ücretin 11 bin 500 olması anlamına geliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!