Emekli maaş promosyonları sınırları aştı! Bankalar açıkladı: 8.250 TL promosyon verilecek

Birçok banka yükselen emekli maaşlarının ardından yeni promosyon ödemeleriyle emekli vatandaşları bünyesine katmak istiyor. İki ay öncesine kadar maksimum 2.500 TL'yi bulan emekli promosyonları şimdilerde 8.250 TL'ye kadar çıkıyor.

Ekonomi 10.08.2022, 12:42
Emekli maaş promosyonları sınırları aştı! Bankalar açıkladı: 8.250 TL promosyon verilecek

Bankalar promosyon miktarlarını artırmaya devam ediyor. Akbank’ın 7 bin TL’ye çıkardığı promosyon, Koç Holding’in iştiraki Yapı Kredi ile İspanya merkezle Garanti BBVA tarafından 7 bin 500 TL’e yükseltilmişti. Şimdi de Hollandalı ING bütün rekorları alt üst edecek bir hamle yaptı.

Hollandalı finans devi ING, Türkiye’de emekli maaşı hesabı açtıran müşterilerine toplam 8 bin 250 TL promosyon verecek. Maaş tutarına göre 7 bin TL şartsız nakit desteği sağlanırken, beş emekli arkadaşını daha ING’de hesap açmaya ikna eden emeklilere 1.250 TL daha verilecek.

AĞUSTOSUN SONUNA KADAR DEVAM EDECEK

Söz konusu nakit desteğinden faydalanmak isteyen emeklilerin 31 Ağustos 2022 tarihine kadar ING Türkiye şubelerinden birinde hesap açtırması gerekiyor. Emekliler promosyonun kalan tutarını iade etmek kaydı ile düşük tutarlı promosyon veren bankadaki hesabını kapatıp, yüksek tutarlı promosyon veren bankada hesap açtırabiliyor.

Hukukçular kredi borcunda temerrüte düşmemiş müşteriye ait hesabın banka tarafından bloke edilemeyeceğinin altını çizdi. Hukukçular, “Borcu olmayan bir emekli için bloke, tazminat vs gerekçelerin hukuki temeli yok. Dileyen örneğin 2 yıl evvel 3 yıl mukabilinde aldığı 3 bin TL promosyonun kalan tutarı olan 1.000 TL’yi iade edip banka değiştirebilir.” diyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!