banner2

Emekli ikramiyesine zam yapılacak mı? Emekliler yılbaşında ikramiye alacak mı?

Yılbaşı yaklaşırken emekli maaşlarına ikramiye verilip verilmeyeceği araştırılıyor. Peki emekli ikramiyesine zam yapılacak mı? Emekliler yılbaşında ikramiye alacak mı?

Ekonomi 01.12.2022, 16:52
Abone ol
Emekli ikramiyesine zam yapılacak mı? Emekliler yılbaşında ikramiye alacak mı?

2023 yılına kısa bir süre kala emekli maaşlarına ikramiye verilip verilmeyeceği araştırılıyor. Milyonlarca emekli vatandaş emekli ikramiyelerine zam yapılıp yapılmayacağını merak ederken ekonomi gündeminde emekli ikramiyesine zam yapılacak mı, emekliler yılbaşında ikramiye alacak mı sorusu çok sorulan sorular arasına girdi. Peki emekli ikramiyesine zam yapılacak mı? Emekliler yılbaşında ikramiye alacak mı? 

EMEKLİLER YILBAŞINDA İKRAMİYE ALACAK MI? 

Yılbaşına az bir süre kala milyonlarca emekli ikramiye dağıtımı olacak mı sorusunu araştırmaya başladı. Enflasyon rakamlarının belli olması ile emeklilerin alacağı yeni zammı netlik kazanırken emekliler yılbaşında ikramiye alacak mı sorusu da aynı şekilde netlik kazanmış oldu. 

Emekli ikramiye ödemeleri Ramazan ve Kurban Bayramı'nda yapılıyor. 2023 yılı Diyanet Takvimine göre Ramazan Bayramı'nın 1. günü önümüzdeki yıl 21 Nisan Cuma gününe denk geliyor. Diğer yandan Kurban Bayramı 28 Haziran çarşama günü başlayacak ve 1 Temmuz Cumartesi günü sona erecek. Ramazan ve Kurban Bayramı öncesi ise emeklilere 1100 TL ödeme yapılacağı belirtiliyor. İki bayramda verilen ikramiyelerin yılbaşında verilmeyeceğini söylemek mümkün. 

EMEKLİ İKRAMİYESİNE ZAM YAPILACAK MI? 

Diğer yandan emekli ikramiyesine zam yapılacak mı sorusu da emekliler tarafından sıklıkla merak edilen konuların başında geliyor. Peki emekli ikramiyesine zam yapılacak mı? 

Memur emeklisi olan vatandaşların alacağı net zam oranları TÜİK'in 3 Ocak günü açıklayacağı enflayon rakamları sonrası tamamen belli olacak. 

Memur ve emeklilerin maaşları ek göstergeye bağlı olarak artış yapılacak. emekli ikramiyesine zam yapılacak mı? sorusunun cevabı olarak enflasyon farkı ve sözleşmeden gelen zammın yanında ek gösterfe farkından maaşların yükseleceği cevabı veriliyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!